Pevke in pevci MePZ Lisca Sevnica smo se odzvali vabilu pevskih prijateljev Kulturnega društva Bočna, da na štefanovo skupaj z zbori iz Zgornje Savinjske doline zapojemo v mogočni katedrali sv. Mohorja in Fortunata v Gornjem Gradu.
Na božično-novoletnem koncertu 26. decembra lani se je obiskovalcem predstavilo pet pevskih zborov, MePZ KD Nazarje, MePZ Lisca Sevnica, MeCPZ Gornji Grad ter ŽePZ in MoPZ KD Bočna, vsak s svojim izborom božičnih pesmi, ob katerih skrivnostno čarobnost prazničnih dni še lepše in globlje doživimo.
V veličastni katedrali so zazveneli domači in tuji božično-novoletni napevi, koncert pa se je zaključil s skupnim nastopom vseh zasedb in zagotovo najbolj znano božično pesmijo. Ob spremljavi harmonik smo zapeli Sveto noč, pesem, ki jo v božičnem času prepevajo po cerkvah, domovih, na trgih in koncertih ljudje po vsem svetu.
Nastopajočim in obiskovalcem sta lepe praznike ter dan samostojnosti in vse dobro v prihajajočem letu zaželela tudi domači župnik in župan Gornjega Grada.
Z gostitelji in preostalimi sodelujočimi pevskimi sestavi smo zapeli še na druženju po koncertu, praznični dan pa smo Sevničani popestrili z večernim obiskom božičnega Vojnika.
Vir: MePZ Lisca Sevnica




