Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
20°C
12°C
JUTRI
24°C
12°C

Izdelki za Šentjanško tržnico

V četrtek, 17. 9. 2020, smo imeli učenci od 7. do 9. razreda OŠ Milana Majcna Šentjanž tehniški dan, kjer smo izdelovali izdelke za Šentjanško tržnico. Kot vsako leto smo zbirali ideje, ki smo jih kasneje uresničili. Nekaj najbolj natančnih devetošolcev se je preizkusilo v brušenju in barvanju lesenih magnetov, dekleta pa smo izdelovala okrasna strašila. Da bi bili izdelki čim bolj raznovrstni, smo naredili še nekaj jesenskih deklic iz lončkov za sajenje, lesenega nakita, pisanih obešank ter gnezdilnic, ki smo jih izdelovali v sodelovanju s Turističnim društvom Šentjanž. Štiri gnezdilnice smo namestili v naravoslovni učilnici Tk pav, ostale pa so bile na voljo na tržnici. Zelo smo se zabavali, se pogovarjali in nasmejali. V nedeljo, 27. septembra, smo izdelke predstavili na tradicionalni Šentjanški tržnici, ki jo vsako leto organizira Turistično društvo Šentjanž. Poleg nas so svoje izdelke predstavili tudi domači pridelovalci hrane in izdelovalci izdelkov domače obrti. 

 

Katarina Zupan, 9. razred

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi