Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
3°C
JUTRI
16°C
4°C

Grajska rez na gradu Sevnica

V nedeljo, 22. januarja, na god sv. Vincenca, ko se po ljudskem izročilu lahko začnejo dela v vinogradu, se je na gradu Sevnica odvila 15. grajska rezatev. Kljub snežinkam, ki so ustvarile romantično podobo, se je na grajskem griču ponovno zbralo lepo število botric in botrov grajskih trt modre frankinje. Po kratkem kulturnem programu, v katerem so zbrane nagovorili župan Srečko Ocvirk, direktorica KŠTM Sevnica Mojca Pernovšek, Sinjo Jezernik kot baron Moscon in Milan Simončič, avtor monografije Ljudje in trta ob sotočju Save in Mirne, za glasbeno popestritev  pa so poskrbele članice vokalne zasedbe Veritas, ki jo sestavljajo Sara Praznik, Mateja Repovž Lisec in Tadeja Udovč. Program je tudi tokrat odlično povezoval Ciril Dolinšek. Pod budnim očesom članov vinogradniškega društva Sevnica-Boštanj in dobrotami Loških zeliščarjev in Kmetije Jazbec je bilo delo hitro opravljeno. Srečanje smo zaključili z druženjem ob malici v dvorani Alberta Felicijana na gradu. Hvala vsem, ki ste bili z nami. Ob tej priložnosti vabim vse, ki bi želeli postati grajski boter, da nas kontaktirate na info@kstm.si.

 

Eva Urh, KŠTM Sevnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi