Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
19°C
9°C
SRE.
22°C
9°C
Deli
7899

Bucike predale klekljane prte za cerkev sv. Ane na Okiču

Klekljarska skupina Bucike se je v sodelovanju z različnimi klekljarskimi skupinami iz Slovenije lotila obsežnega projekta izdelave klekljanih prtov, ki bodo od zdaj krasili oltarje cerkve sv. Ane na Okiču. Prte so v uporabo predale ob mašni slovesnosti, ki je potekala na Anino nedeljo. Ob tej priložnosti je vodja projekta in mentorica klekljarske skupine Bucike Tina Železnik povedala, da gre za zares obsežno in mojstrsko delo, v katerem je skritih več kot 900 ur vztrajnega dela številnih klekljaric. Ob tem je poudarila, da je izdelava teh prtov plod odličnega sodelovanja, ki ga Bucike z drugimi klekljarskimi središči razvijajo vse od začetka njihovega delovanja. Bucike pa uspešno sodelujejo tudi z različnimi inštitucijami v lokalnem okolju in tako na najlepši način pripomorejo k ohranjanju in razvijanju te prelepe kulturne dediščine. Prizadevanje Bucik je že usmerjeno proti tradicionalni razstavi, ki jo bodo tudi letos v sklopu občinskega praznika pripravile na sevniškem gradu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi