Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
16°C
10°C
SRE.
23°C
11°C
Deli

Spomin na poletje

Hmmm, prav nič več ni toplo, a marsikateri spomin nas lahko v teh dneh prijetno pogreje. Na kmetiji Veles se vrnemo v čas poletja, ko so vas Svinjsko preplavili mladi. 

24 mladih iz Španije, Italije, Srbije in Slovenije se je udeležilo mladinske izmenjave ''MI smo ključ'', ki je del projekta Erasmus+: Mladi v akciji. Preko raznovrstnih dejavnosti so ugotavljali, kako pomemben del mozaika družbe so in kako lahko kot posamezniki ter skupnost odklenemo marsikatera vrata. Mladi so imeli možnost bivanja, delovanja in izkušnje trajnostnega načina bivanja, ki ga na kmetiji nudimo. Predvsem pa so se ponovno spomnili, da lahko naredijo spremembe in se ob tem spoznavajo sebe, druge in naravo. 
Misel ene izmed udeleženk:

"Mi smo ključ" je najboljši izraz za to izkušnjo. Naučila sem, da lahko naše sanje postanejo resničnost, če se jih zavedaš ter deliš in imaš vztrajnost ter zaupanje.
Dojela sem, da imamo ljudje možnost spremeniti svet, s tem, da zečnemo spreminjati naše osebno življenje.
Koraki, ki jih danes opravljate, segajo v življenje, ki ga sanjate, da bo jutri. (Maria Luisa, Španija).''
Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi