Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 24°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 30°C
torek, 23.07.2018
17°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij 2016: Zdaj gre zares!


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
17.07.2016      17:25
A A

Oratorij 2016: Zdaj gre zares!skupinska slika pred bazenom v Sevnici
skupinska slika pred bazenom v Sevnici
Deli:
Zdaj gre zares! - naslov letošnjega oratorija, ki nas je opominjal, da ni več prostora za odlašanje in da je čas, da damo vse od sebe. Zares je šlo prejšnji teden, od 11. do 16. 7. 2016, ko smo animatorji Šentruperta vsako jutro pričakali otroke, jih pozdravili v novih prostorih župnišča in skupaj z njimi odpeli himno ter dvignili zastavo. 

Oratorijski dan se je nadaljeval z ogledom filma o Ostržku - letošnjemu junaku, ki nas je s svojimi napačnimi in pravilnimi odločitvami učil, kako moramo ravnati v življenju. Ko smo si ogledali film, so otroci skupaj z animatorji šli po starostnih skupinah, v katerih so imeli kateheze. Tam so se pogovarjali o filmu in ob igri spoznavali, kdaj je Ostržek ravnal prav in kje ga je polomil. Vsak navaden oratorijski dan smo imeli tudi dve malici, molitev, velike igre, pri katerih so otroci tekmovali med seboj v skupinah in delavnice, v katerih so lahko otroci izdelovali svečke, ostržke, zapestnice, se učili čarati, kuhati in še marsikaj drugega. Veliko pa smo tudi prepevali, plesali, bansali, igrali nogomet in se igrali družabne igre, za kar je bilo dovolj časa med odmori. 

V torek smo ujeli zadnji vroči dan in se z vlakom odpeljali v Sevnico, kjer so tako otroci kot animatorji uživali na bazenu. V petek pa smo se peš odpravili na Mirno, kjer smo obiskali križ, ki stoji na mestu, kjer so našli bl. Alojzija Grozdeta. Ta dan smo zaključili s sveto mašo v mirnski cerkvi.

V soboto pa smo oratorijski dan zaključili že ob dveh, ko se je začela prireditev za starše. Na kratko smo jim predstavili oratorijski dogajanje, prireditev pa je zaključil čarodej Andrej, ki nas je osupnil s svojimi triki.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!