Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 16°C
torek, 23.09.2018
12°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
1°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij 2016: Zdaj gre zares!


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
17.07.2016      17:25
A A

Oratorij 2016: Zdaj gre zares!skupinska slika pred bazenom v Sevnici
skupinska slika pred bazenom v Sevnici
Deli:
Zdaj gre zares! - naslov letošnjega oratorija, ki nas je opominjal, da ni več prostora za odlašanje in da je čas, da damo vse od sebe. Zares je šlo prejšnji teden, od 11. do 16. 7. 2016, ko smo animatorji Šentruperta vsako jutro pričakali otroke, jih pozdravili v novih prostorih župnišča in skupaj z njimi odpeli himno ter dvignili zastavo. 

Oratorijski dan se je nadaljeval z ogledom filma o Ostržku - letošnjemu junaku, ki nas je s svojimi napačnimi in pravilnimi odločitvami učil, kako moramo ravnati v življenju. Ko smo si ogledali film, so otroci skupaj z animatorji šli po starostnih skupinah, v katerih so imeli kateheze. Tam so se pogovarjali o filmu in ob igri spoznavali, kdaj je Ostržek ravnal prav in kje ga je polomil. Vsak navaden oratorijski dan smo imeli tudi dve malici, molitev, velike igre, pri katerih so otroci tekmovali med seboj v skupinah in delavnice, v katerih so lahko otroci izdelovali svečke, ostržke, zapestnice, se učili čarati, kuhati in še marsikaj drugega. Veliko pa smo tudi prepevali, plesali, bansali, igrali nogomet in se igrali družabne igre, za kar je bilo dovolj časa med odmori. 

V torek smo ujeli zadnji vroči dan in se z vlakom odpeljali v Sevnico, kjer so tako otroci kot animatorji uživali na bazenu. V petek pa smo se peš odpravili na Mirno, kjer smo obiskali križ, ki stoji na mestu, kjer so našli bl. Alojzija Grozdeta. Ta dan smo zaključili s sveto mašo v mirnski cerkvi.

V soboto pa smo oratorijski dan zaključili že ob dveh, ko se je začela prireditev za starše. Na kratko smo jim predstavili oratorijski dogajanje, prireditev pa je zaključil čarodej Andrej, ki nas je osupnil s svojimi triki.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠENTRUPERT
ŽUPNIJA ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 20
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
27.09.2018 | Kultura
Delavniica kaligrafije
27.09.2018 | Kultura
Delavniica kaligrafije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.