Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 24°C
petek, 20.10.2017
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

DELO KRAJEVNE ORGANIZACIJE RK ŠENTRUPERT


PROSTOVOLJSTVO

| |
04.03.2014      18:45
A A

DELO KRAJEVNE ORGANIZACIJE RK ŠENTRUPERTtemeljni prikaz oživljanja
temeljni prikaz oživljanja
Deli:

1. NAŠI 90. LETNIKI SO PRAZNOVALI

1.

10. decembra 2013 je častitljivih devetdeset let dočakal gospod Slavko POVŠE z Raven.

Predstavniki Krajevne organizacije RK Šentrupert skupaj z gospodom županom Rupertom Goletom so ga ta dan obiskali  na domu ter mu izročili skromno darilo. Gospod Slavko je bil še posebej vesel knjige, ki mu jo je podaril gospod župan. Srečanje. ob bogato obloženi mizi, za kar sta poskrbela sin, vnuk in njegova žena je bilo veselo in zelo čustveno, saj g. Slavko ni mogel skriti solza sreče. Prostovoljka Tilka GORENC mu je prebrala pesem, ki jo je napisala posebej zanj. Ob zvokih harmonike se je Slavko tudi zavrtel. Slavje se je nadaljevalo pozno v noč, saj je bila hiša polna tudi prijateljev in sorodnikov.

Foto: Ruža Brcar

 

2.

19. januarja 2014 je častitljivih devetdeset let praznovala gospa Jožefa ANDERLIČ z Ravnika.

Tudi njo so ta dan obiskali predstavniki Krajevne organizacije RK Šentrupert z županom ter ji zaželeli vse lepo, predvsem pa zdravja.

Gospa Jožefa je obiskovalce pričakala vesela in dobre volje.  V prijetnem klepetu ob kozarčku in bogatem prigrizku, za kar sta poskrbeli snaha Marjeta in gospa Slavka je čas hitro minil. Gospo Jožefo je zanimalo prav vse, kaj se dogaja v naši občini in je župana dobesedno zasula z različnimi vprašanji.  Polni lepih vtisov smo se poslovili z željo, da se vidimo tudi naslednje leto.

Foto: Viktor UHAN

 

3.

V prvih spomladanskih dneh - 02. marca  2014 je častitljivih devetdeset let v krogu družine, sorodnikov in prijateljev dočakala tudi gospa Ivana PUAČ iz Prelesja. Naslednjega dne so slavljenko obiskali tudi prostovoljci KORK Šentrupert z županom Rupertom Goletom. Gospa Ivana je bila obiskovalcev zelo vesela, še posebej pa župana, ki ga - kot je dejala ,videva le po televiziji in v časopisih. Za bogato zakusko sta poskrbela soseda Martina  in sin Branko, za prijetno druženje pa so poskrbeli vsi prisotni in ob klepetu ni manjkala niti pesem. Ob tem so se gospe Ivani oči zarosile – od sreče.  Zaupala nam je, da je vdova  že 25 let in je celo  življenje zelo težko delala, da so se lahko preživljali, zato pa zdaj uživa kolikor se le da. Želi si le zdravja, kar so ji zaželeli tudi obiskovalci.

 

Foto: Ruža Brcar

 

 

4. HUDO BOLAN GAJ NI POZABLJEN

 

Pohvale vredna je gesta, ki jo vsako leto pred božično novoletnimi prazniki naredijo obsojenci Odprtega oddelka Puščava.

Z veseljem izdelajo darila za hudo bolnega Gaja, ne pozabijo pa niti njegove sestrice in bratca. Tako so tokrat spletli košarice in koš, ki jih je predsednica KORK Šentrupert v njihovem imenu dostavila družini Gorjup.

Starši bolnega Gaja se prisrčno zahvaljujejo obsojencem, direktorju ZPKZ Dob pri Mirni g. Jožetu PODRŽAJU ter socialni delavki Albini Planinšek Florjančič za zares humano in plemenito dejanje. Življenje je kljub hudi bolezni malega Gaja za družino veliko lepše ob spoznanju, da v nesreči nisi sam.

Foto: Ruža Brcar

  

 

5. BOŽIČNO-NOVOLETNO VOŠČILO VAROVANCEV V DSO TREBNJE

 

Predstavniki Krajevne organizacije RK Šentrupert vsako leto ob božično-novoletnih praznikih obiščejo svoje občane stare nad 75 let. Ob tem jih skromno obdariijo in izročijo voščilnico, ki jo izdelajo učenci OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert. Obiščejo pa tudi občane, ki bivajo po domovih starejših občanov. Prostovoljcem KORK  so se  pridružili župan g. Rupert GOLE ter mladi člani RK iz OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert .

V DSO Trebnje jih je prijazno pričakala tudi nova direktorica, ki je ob tem dejala, da razmišljajo popeljati varovance na ogled Dežele kozolcev v Šentrupert.. Da pa obiski  varovancev ostanejo v lepšem spominu jim prostovoljci poleg skromnega darila pripravijo tudi kratek zabavni program. Vse skupaj je zabavala mlada članica RK Teja PODLOGAR, ki je na harmoniko zaigrala nekaj lepih poskočnih slovenskih pesmi. Varovanci doma zelo radi prisluhnejo tudi g. županu, ki jim na kratko poroča tudi o dogodkih in uspehih občine.

Ob koncu obiska si vsi zaželijo v prihajajočem letu zaželijo predvsem zdravja z željo, da se kmalu ponovno snidejo in skupaj preživijo nekaj veselih uric,

 

Predstavniki KORK Šentrupert ob božično-novoletnih praznikih obiščejo in obdarijo tudi varovance v drugih domovih. Tako so obiskali in obdarili tudi Tončka Brcarja, ki prebiva v DSO Loka pri Zidanem mostu.

 

Nikoli pa prostovoljci ne pozabijo na varovance v Varstveno delovnem centru v Trebnjem. Tudi njih obiščejo, malo poklepetajo in se polni lepih vtisov vrnejo v Šentrupert.

Ob zadnjem obisku so jim obljubili, da jim bodo v spomladanskih mesecih pripravili sprejem in pogostitev v Deželi kozolcev tako kot varovancem DSO Trebnje.

ŽE SEDAJ SE VESELIMO NJIHOVEGA OBISKA.

 

 

Foto: Ruža Brcar

 

6.

KORK Šentrupert se vsako leto aktivno vključuje tudi v aktivnosti ob Veselem decembru. Tako so za  občane pripravili predavanje s temeljnim prikazom postopka oživljanja.

Strokovno predavanje je opravila dr. Marta PANČUR, pri tem pa ji je s praktičnim prikazom oživljanja pomagal tudi Srečko  OŽEK.

Predavanje s temeljnim prikazom je bilo izvedeno zelo strokovno, prisotni so se lahko preizkusili z postopkom oživljanja,  žal pa  udeležba ni bila taka, kot so v Šentrupertu vajeni. ŠKODA!

 

Foto: Viki Uhan

 

 

PRIPRAVILA:

RUŽA BRCAR, predsednica KORK Šentrupert

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.