Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
8°C | 14°C
torek, 22.10.2018
7°C | 13°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Visok jubilej prvega častnega občana Jožeta ......


OBČINSKE

| |
08.03.2018      11:14
A A

Visok jubilej prvega častnega občana Jožeta FrelihaDeli:

Prvi častni občan Občine Šentrupert Jože Frelih je dopolnil visok jubilej – praznoval je 90. rojstni dan. Ob tej priložnosti mu je občina skupaj z nekaterimi društvi pripravila poseben sprejem.

Jože Frelih je bil vse življenje povezan z delom za rodni Šentrupert in dolino. Kot tehnični vodja v Dani na Mirni skrbel za napredek širšega okolja, potem pa se je kot samostojni podjetnik posvetil novi dejavnosti - predelavi plastičnih mas. Bil je pobudnik in soustanovitelj Društva vinogradnikov Dolenjske (predhodnik Zveze društev vinogradniov Dolenjske) in bil dva mandata predsednik, prav tako je bil soustanovitelj Društva vinogradnikov Šentrupert, ki mu je tudi predsedoval. Za svojevrstno promocijo Šentruperta je poskrbel, ko je cviček odel v darilno embalažo, in bil prvi, ki je iz dolenjskih vin naredil penine. V življenje Šentruperta se je zapisal kot dolgoletni predsednik sveta Krajevne skupnosti Šentrupert, ki je poskrbel za napredek na področju izgradnje telefonije, vodovoda in cest.

»Jože Frelih je človek odprtega duha, izjemne širine in jasnega pogleda. S svojim ugledom je bil vseskozi vzor in mentor. Bil je med prvimi, ki je spodbujal ponovno ustanovitev občine Šentrupert, saj se je zavedal, da bomo združeni v samostojni občini lažje uresničili naše želje, načtre in poskrbeli za razvoj našega kraja. Vesel sem, da sem mu ob tako visokem jubileju lahko segel v roke in se veselim novih priložnosti za srečanja in konstruktivno razpravo,« je o slavljencu povedal župan Občine Šentrupert Rupert Gole, ki mu je včeraj izročil posebno plaketo s podpisi vseh, ki so mu prišli čestitat ob 90. rojstnem dnevu.

Za slavljenca je bil dogodek presenečenje. Jože Frelih pravi, da je 90 let veliko, da pa še ni vse, da je najbolj ponosen na sina Franceta, na družino in na Šentrupert.

Slavljencu sta dobre želje in misli pred zbranimi prinesla še predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske Miran Jurak in predsednica Krajevne organizacije Rdečega križa Šentrupert Ruža Brcar, dogodek, ki ga je povezovala Petra Krnc Laznik, pa so s pesmijo obogatili Moški pevski zbor vinogradnikov Šentrupert, Vaški pevci KUD Mavrica Šentrupert in Ženski pevski zbor Šentrupert.

Več na spletni strani občine Šentrupert.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!