Logo MojaObčina.si

Šentrupert

JUTRI
32°C
14°C
PET.
31°C
16°C

OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert sodelovala na občinski čistilni akciji 2021

Nekje v vesolju planet tiči,

sonce ga greje, dež pa hladi.

Morja, puščave, gozd in gore,

kmalu prikradejo se ti v srce.

Vsak od nas zdaj gotovo že ve,

da temu planetu Zemlja je ime.

22. aprila praznujemo dan Zemlje. Na ta dan, ko praznuje Zemlja, se še posebej zamislimo, kako s svojim vedenjem in ravnanjem vplivamo na sam planet. Pomembno je, da otrokom že od malih nog privzgajajmo skrben in odgovoren odnos do našega planeta Zemlje. V šoli otrokom ta odnos vsakodnevno privzgajamo in ga ob njenem dnevu še posebej obeležimo. Učiteljice smo se že predhodno dogovorile, kateri del Šentruperta z okolico bomo z učenci očistili. Občina Šentrupert nam je namenila vreče za smeti, rokavice, vsakemu učencu pa tudi plastenko vode, odsevni trak in sladko nagrado za izvedeno čistilno akcijo. 1. razred je očistil trg in pot mimo Kulturnega doma do Kamnja. 2. razred je očistil Poštaje, Breg, obrtno cono in Prelesje. Učenci 3. razreda pa smo očistili pot od šole do Drage. Nabrali smo veliko vreč odpadkov. Učenci so med seboj kar tekmovali, kdo jih bo več pobral in se nad vsakim odvrženim odpadkom v naravo upravičeno zgražali. Na mladih svet stoji in na šoli dr. Pavla Lunačka Šentrupert se varovanja narave še kako dobro zavedamo. Bodimo odrasli dober zgled, radi imejmo naš edinstveni planet Zemljo. Spoštujmo jo in skrbimo za njeno čistost in le tako nam bo tudi ona vračala s svojo lepoto in dobroto.

Učiteljica Katja Kramer Simončič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi