Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Odmevna projekcija filma Razredni sovražnik v ......


KULTURA

| |
28.07.2014      8:45
A A

Odmevna projekcija filma Razredni sovražnik v Deželi kozolcev


Občina Šentrupert in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Trebnje ter Dežela kozolcev so letos združili moči in se odločili, da krajanom ponudijo novo poletno dogajanje, letni kino v Deželi kozolcev.


Špela Novak o filmu in svoji vlogi v njem, Foto: Anže Z.
Špela Novak o filmu in svoji vlogi v njem, Foto: Anže Z.
Deli:

Odločitev, kateri film ponuditi občinstvu se je sprva zdela težka, vendar pa je pregled slovenskih filmov zadnjih let postregel z očitno odločitvijo, ki se je izkazala tudi za pravo. Razredni sovražnik Roka Bička, film, ki še vedno prejema številne nagrade, tako v slovenskem kot evropskem prostoru, je pritegnil lepo število gledalcev.

Na začetku prireditve sta zbrane pozdravili občinska svetnica Ruža Brcar in posebna gostja, igralka Špela Novak. Slednja je v pogovoru s Petro Krnc razkrila kako je bilo sodelovati pri tem filmu in kakšno sled je pustil v njenem življenju. Da se je film dotaknil prav vseh priča že to, da so ga gledalci na koncu nagradili z aplavzom.

Dogodek je bil v kraju zelo lepo sprejet, zato lahko z gotovostjo rečemo, da se letnemu kinu v Šentrupertu obeta svetla prihodnost.

 

Za kino vzdušje so s svojo gostinsko ponudbo dodatno poskrbele tudi Društvo podeželskih žena in deklet Šentrupertske šmarnice ter Dežela kozolcev.

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Trebnje

 

 
Povezave:Rtvslo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.