Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in ......


KULTURA

| |
13.06.2016      11:25
A A

Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih vižDeli:

Petkovo Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž z območnih izpostav Krško, Sevnica in Trebnje je potekalo v zavetju Jurgličevega toplarja v Deželi kozolcev, ob povezovanju Mojce Mežik in v organizaciji trebanjske območne izpostave Javnega sklada za kulturne dejavnosti.  

Nastopilo je osem skupin in sicer iz sevniške izpostave:  dvojčici  Anica in Slavica z Blance, skupina Florjan PGD Sevnica, pevci folklorne skupine Spomin Društva upokojencev Sevnica in ženski pevski zbor Azalea Boštanj, iz krškega območja so pod kozolci zapele pevke DPŽ pod Gorjanci  iz DPŽ Pod Gorjanci Kostanjevica na Krki ter iz temeniške in mirnske doline Vaški pevci iz Šentruperta, Pevska skupina Ragle iz Trebnjega ter Pevci in godci Trebelnega.

Srečanje so popestrili člani moškega pevskega zbora iz Francije, ki so prijatelji Moškega pevskega zbora vinogradnikov Šentrupert in ravno v tem času na turneji po Sloveniji.

Srečanje je namenjeno obujanju in ohranjanju pevskega izročila ter javnemu prikazu ustvarjanja skupin in posameznikov v tekoči  sezoni.

Hkrati je srečanje spremljala tudi strokovna spremljevalka dr. Mojca Kovačič z Glasbenonarodopisnega inštituta  Ljubljana, ki je po srečanju z vodji skupin opravila pogovor o njihovem nastopu in jim podelila napotke za uspešno nadaljnje delo in ohranjanje pevskega izročila.

Za pomoč pri izvedbi dogodka se zahvaljujemo Deželi kozolcev ter za finančno podporo Občini Šentrupert, Mokronog-Trebelno in Trebnje ter Javnemu skladu RS za kulturne dejavnosti. 

Besedilo in fotografije: JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!