Logo MojaObčina.si

Šentrupert

JUTRI
34°C
17°C
SOB.
34°C
18°C

Moja igra: Likovni natečaj za osnovnošolce 2020/2021

Dragi osnovnošolci, dragi mentorji, dragi starši,

v letu 2021 praznujemo 160. obletnico rojstva slovenskega slikarja Ferda Vesela. Ob tej priložnosti smo pripravili nov likovni natečaj, v katerem izpostavljamo njegovo sliko Slepe miši. Delo je nastalo za natečaj, ki ga je razpisala likovna akademija za svoje študente na temo zime. Ferdo Vesel je predložil sliko, ki se dotika teme natečaja zgolj s snežno belo svetlobo, ki prodira v sobo skozi okno iz ozadja, in z otroško igro v notranjščini. Kaj pravite, je bil uspešen? Zelo; komisija mu je namreč podelila nagrado za drugo mesto. Sliko si danes lahko ogledate v stalni zbirki Narodne galerije in na naši spletni strani

Naj bo Veselov pogum v navdih tudi vam – lotite se izziva in ustvarite lastno interpretacijo na temo moja igra.

Uporabite lahko katerokoli likovno tehniko oziroma tehnike po želji med seboj kombinirate. 

Izdelke pošljite do vključno četrtka, 15. aprila 2021 na naslov Narodna galerija, Puharjeva 9, Ljubljana, pripis: za likovni natečaj "Moja igra". Ne pozabite na osnovne podatke: ime in priimek, naslov, starost in razred, vaš kontakt (e-naslov) in šolo ter mentorja, če je izdelek nastal pod strokovnim vodstvom. 

Vse likovne rešitve, prispele v fizični obliki, bo pregledala komisija v sestavi kustosinje pedagoginje Nataše Braunsberger, likovne pedagoginje Tamare Bregar in akademskega slikarja Tadeja Tozona. Najboljši izdelki po izboru komisije bodo nagrajeni, izdelki širšega izbora bodo razstavljeni v Narodni galeriji in predstavljeni na galerijski spletni strani. Dela otrok bomo po zaključku projekta udeležencem natečaja vrnili.

Komisija bo podelila nagrade za najboljše prispele izdelke:

  • najboljši trije: knjižna nagrada, 1x skupinska vstopnica za cel razred za voden ogled po izbiri in 1x družinska vstopnica za voden ogled po stalni zbirki ali občasni razstavi
  • nagrada od 4. do 10. mesta: 1x skupinska vstopnica za cel razred za voden ogled po izbiri in 1x družinska vstopnica za voden ogled po stalni zbirki ali občasni razstavi

Mentorji izbranih udeležencev bodo nagrajeni z vstopnico za dve osebi za voden ogled stalne zbirke ali občasne razstave po izbiri.

V izboru za nagrade in razstavo lahko sodelujejo le izdelki, prejeti v fizični obliki.

Narodna galerija

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi