Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne in zvečer bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter.
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
19°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obisk romarjev iz župnije Makole


VERSKE

| |
10.03.2014      17:33
A A

Obisk romarjev iz župnije Makole


Kako lepo je, ko se povežemo ljudje različnih župnij, skupaj zapojemo in se poveselimo. Tako smo se župljani šentiljske župnije družili z romarji iz župnije Makole, ki so nas skupaj s svojim župnikom g. Tonijem Kmetom obiskali v soboto, 1.marca.


Deli:

V preteklem letu smo romarji iz naše župnije obiskali župnijo Makole kar dvakrat. Najprej ob našem romanju v Studenice, Makole, Štatenberg in na Ptujsko Goro v mesecu novembru, ko smo obiskali g. Tonija Kmeta, ki je v lanskem letu nekaj časa služboval v naši župniji. Zatem pa še ob ogledu živih jaslic v Studenicah v mesecu decembru. Obakrat so nas župljani Makol zelo gostoljubno sprejeli.

V želji, da jim njihovo dobroto vsaj delno povrnemo, smo jih povabili, da tudi sami obiščejo našo župnijo. Tako smo ob njihovem obisku najprej skupaj prisostvovali sveti maši v naši župnijski cerkvi, zatem smo se družili ob dobri kapljici in pecivu v dvorani župnijskega doma. Sveto mašo sta skupaj darovala g. Toni Kmet in naš župnijski upravitelj g. Igor I. Novak, ki  je po koncu svete maše obiskovalcem predstavil zgodovino naše župnije in župnijske cerkve. Ponosni smo, da lahko obiskovalcem pokažemo tako urejeno in vzdrževano župnijsko cerkev, za kar se imamo zahvaliti našemu pokojnemu župniku g. Janezu Horvatu.

Veseli smo, da so se župljani Makol na naše povabilo odzvali v tako velikem številu. Verjamem, da jih tudi sami kmalu ponovno obiščemo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA
DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA
SLOVENSKA ULICA 26
Tel:(02) 651 56 81
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.