Logo MojaObčina.si

Šentilj

JUTRI
6°C
-4°C
ČE.
9°C
-4°C
1935

Poslovanje knjižnice v času izrednih razmer

Spoštovani,
v Mariborski knjižnici zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja in namena zagotovitve čim večje varnosti zaposlenih in uporabnikov dnevno prilagajamo delovanje ukrepom vlade RS za zajezitev bolezni COVID-19.

Enote Mariborske knjižnice ODPRTE za osebni prevzem predhodno naročenega gradiva na brezstični način in informacije po prilagojenem delovnem času.

Omogočamo:

1. PREVZEM predhodno NAROČENEGA GRADIVA na varen  - brezstični način. Za naročilo uporabite orodja:

 • COBISS+/Moja knjižnica ali mCOBISS,
 • e-naslov enote knjižnice (v naročilu navedite priimek in ime, št. članske izkaznice, tel. št. na katero vas lahko pokličemo, avtorja in naslov gradiva, leto izdaje, naslov in št. časopisa ali revije) ali
 • pokličite v svojo enoto, kjer so vam zaposleni na voljo v prilagojenem delovnem času knjižnice.
 • Izvedli bodo vaše naročilo in se z vami dogovorili za prevzem. Mesta za prevzem gradiva so v vsaki enoti pred ali takoj za vhodom v knjižnico. 

2. TELEFONSKA PODPORA uporabnikom v vseh enotah, razen na bibliobusu in v Čitalnici. V prilagojenem delovnem času enot vam nudimo podporo pri naročanju gradiva, podaljšanju rokov izposoje, uporabi elektronskih virov in storitev. Odgovarjamo na elektronska sporočila, posredovana na e-naslove enot.

3. IZPOSOJA GRADIVA PO POŠTI

4. ELEKTRONSKE STORITVE (izposoja e-knjig Biblos, zgodbe na Kamri, arhiv Večera...) in spletni vpis.

5. MEDKNJIŽNIČNA izposoja poteka nemoteno.

6. DRUGE INFORMACIJE

 • VRAČANJE izposojenega gradiva ni možno, vrnili ga boste, ko bodo knjižnice ponovno odprte.
 • Zamudnine in opomini so izključeni.
 • Poravnava morebitnih terjatev v knjižnici ni mogoča, lahko pa to storite prek spleta ali na TRR Mariborske knjižnice SI56 0127 0603 0372 772 pri UJP Slovenska Bistrica, z navedbo namena  in referenco - št. izkaznice.
 • Rok izposoje lahko podaljšate v okolju Cobiss+/Moja knjižnica ali mCobiss ali pokličete v svojo enoto v objavljenem delovnem času.
 • Omogočamo vpis, podaljševanje članstva in plačevanje prek spleta.
 • Čitalnica na Rotovškem trgu je do nadaljnjega zaprta.
 • Bibliobus do nadaljnjega ne vozi.

 


Ponedeljek, 2. november 2020

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi