Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24, v južnih krajih do 30 stopinj C.
15°C | 26°C
torek, 25.07.2017
15°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 22°C
petek, 28.07.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 16h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo pozno popoldne ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

64 novih operativnih gasilcev


OSTALO

| |
07.04.2015      21:16
A A

64 novih operativnih gasilcev


Gasilska zveza Slovenske gorice (GZ), ki povezuje 10 prostovoljnih gasilskih društev (PGD) na območju občin Kungota, Pesnica in Šentilj, je v mesecu marcu zaključila z dvema nadaljevalnima tečajema za gasilca (NTG). Udeleženci NTG so gasilski pripravniki, ki po uspešno opravljenem teoretičnem in praktičnem usposabljanju pridobijo status operativnega gasilca in so na tej osnovi, če so zdravstveno sposobni, vključeni na gasilskih intervencijah.


Deli:

Prva skupina 30 udeležencev NTG iz PGD občin Kungota in Pesnica ter PGD Ceršak je v nedeljo, 8. 3. 2015 uspešno izvedla praktično vajo, ki sta jo vodila Peter Šipek in Jože Repa z inštruktorji. Vaja je bila izvedena na večjem zapuščenem gospodarskem poslopju v Štrihovcu pri Šentilju. Udeleženci vaje so s pomočjo zaščitne in reševalne opreme ter gasilne vode iz gasilskih vozil prikazali reševanje pogrešane osebe iz gorečega objekta, preko lestve so izvedli notranji napad gašenja, s pomočjo trodelne lestve so izvedli zunanji napad gašenja ostrešja ter gašenje s pomočjo črpalke, ki je za odvzem gasilne vode uporabila bližnji potok Cirknica.

Ob uspešno izvedeni zaključni vaji so novim operativnim gasilkam in gasilcem čestitali župan občine Pesnica Venčeslav Senekovič, predsednik GZ Samo Vrtin, poveljnik GZ Boštjan Frajzman, vodja praktičnega dela Peter Šipek, predavatelj taktike  Matjaž Šipek in vodja NTG Jože Repa.

Druga skupina 34 udeležencev NTG iz občine Šentilj (PGD Šentilj, PGD Paloma-Sladki Vrh in PGD Velka) pa je v soboto, 28. 3. 2015 na isti lokaciji po besedah Petra Šipka uspešno izvedla praktično vajo. Novim operativnim gasilkam in gasilcem je med drugim čestital tudi podžupan občine Šentilj, mag. Vladimir Maher.

Tako je GZ sedaj bogatejša za 64 novih prostovoljnih operativnih gasilk in gasilcev, kar je zelo pomembno ob dejstvu, da so naravne nesreče vedno bolj pogoste tudi na tem delu Slovenskih goric.

 

Pripravil: Drago Korade
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA SLOVENSKEGORICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA SLOVENSKEGORICE
GASILSKA ZVEZA SLOVENSKEGORICE
SLADKI VRH 011
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.