Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
19°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

4. Brankina konjenica


DRUŠTVA

| |
07.09.2014      16:44
A A

4. Brankina konjenica


V soboto, 30. 8. 2014, je po poteh Ceršaka, Šentilja in Sladkega Vrha potekala že 4. Brankina konjenica v izvedbi Športnega društva Branka.


Deli:

Ljubitelji jahanja smo se v jutranjih urah zbrali v Ceršaku na posestvu društva. Tam smo se najprej okrepčali, saj je bilo poskrbljeno za odličen zajtrk in nepogrešljivo jutranjo kavo. Sledila je priprava konjev in skupinsko slikanje. Nagovoril nas je tudi župan občine Šentilj in nam zaželel srečno pot. Konjenica je štela kar 15 konjev, s katerimi smo se pod vodstvom Staneta Ferka odpravili na pot. Le-ta nas je vodila po Kozjaku mimo broda na Muri  do Sladkega Vrha in Svečan, Šomat  in nazaj po Selnici ob Muri v Ceršak.. Na cestnih odsekih sta za našo varnost skrbela policista na konjih.  Seveda na poti ni manjkalo postojank, kjer smo se za trenutek odpočli, pogasili žejo in se zabavali ob zvokih harmonike, ki nas je spremljala celo pot.  Naša najdaljša postojanka je bila travnata jasa v Sladkem Vrhu, kjer je bilo organizirano tudi  kosilo. Tukaj smo se spočili, napojili konje ter se podružili. Vreme nam je bilo naklonjeno, saj nas je celo pot spremljalo tudi sonce. Sledila je vrnitev nazaj v Ceršak, kjer nas je že čakal šotor poln ljudi željnih zabave. Tam je bilo poskrbljeno tudi za najmlajše, ki  so lahko jahali ponije. Ob zvokih žive glasbe, dobri hrani in pijači, se je druženje nadaljevala do poznih ur.

Prešerno vzdušje in pozitivna energija, ki sta bila prisotna tekom celotnega dogodka, sta bila posledica odlične organizacije s strani Staneta in  Darje Ferk ter ostalih, ki so prav tako pomagali pri pripravi.

V prihodnosti si želimo še več takšnih prireditev, saj bi nas v tem hitrem tempu življenja, vsaj malce sprosti.

Bilo je nepozabno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.