Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Danes bo predvsem na Primorskem in Notranjskem zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo delno jasno, zjutraj bo tu in tam po nižinah nekaj megle. Popoldne bo ponekod spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 7°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

4. Brankina konjenica


DRUŠTVA

| |
07.09.2014      16:44
A A

4. Brankina konjenica


V soboto, 30. 8. 2014, je po poteh Ceršaka, Šentilja in Sladkega Vrha potekala že 4. Brankina konjenica v izvedbi Športnega društva Branka.


Deli:

Ljubitelji jahanja smo se v jutranjih urah zbrali v Ceršaku na posestvu društva. Tam smo se najprej okrepčali, saj je bilo poskrbljeno za odličen zajtrk in nepogrešljivo jutranjo kavo. Sledila je priprava konjev in skupinsko slikanje. Nagovoril nas je tudi župan občine Šentilj in nam zaželel srečno pot. Konjenica je štela kar 15 konjev, s katerimi smo se pod vodstvom Staneta Ferka odpravili na pot. Le-ta nas je vodila po Kozjaku mimo broda na Muri  do Sladkega Vrha in Svečan, Šomat  in nazaj po Selnici ob Muri v Ceršak.. Na cestnih odsekih sta za našo varnost skrbela policista na konjih.  Seveda na poti ni manjkalo postojank, kjer smo se za trenutek odpočli, pogasili žejo in se zabavali ob zvokih harmonike, ki nas je spremljala celo pot.  Naša najdaljša postojanka je bila travnata jasa v Sladkem Vrhu, kjer je bilo organizirano tudi  kosilo. Tukaj smo se spočili, napojili konje ter se podružili. Vreme nam je bilo naklonjeno, saj nas je celo pot spremljalo tudi sonce. Sledila je vrnitev nazaj v Ceršak, kjer nas je že čakal šotor poln ljudi željnih zabave. Tam je bilo poskrbljeno tudi za najmlajše, ki  so lahko jahali ponije. Ob zvokih žive glasbe, dobri hrani in pijači, se je druženje nadaljevala do poznih ur.

Prešerno vzdušje in pozitivna energija, ki sta bila prisotna tekom celotnega dogodka, sta bila posledica odlične organizacije s strani Staneta in  Darje Ferk ter ostalih, ki so prav tako pomagali pri pripravi.

V prihodnosti si želimo še več takšnih prireditev, saj bi nas v tem hitrem tempu življenja, vsaj malce sprosti.

Bilo je nepozabno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Karitasov dobrodelni koncert
28.11.2017 | Družabni dogodki
Delavnica "Mislim, torej sem!
28.11.2017 | Družabni dogodki
"Advent, čas pred božičem", pogovor z župnikom Igorjem Novakom
26.11.2017 | Kultura
Karitasov dobrodelni koncert
28.11.2017 | Družabni dogodki
Delavnica "Mislim, torej sem!
28.11.2017 | Družabni dogodki
"Advent, čas pred božičem", pogovor z župnikom Igorjem Novakom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.