Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Požar potniškega vlaka, na želežniški postaji ......


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
17.03.2014      9:26
A A

Požar potniškega vlaka, na želežniški postaji Šentilj


Zagorelo v potniškem vlaku znamke FIAT


Požar potniškega vlaka, na želežniški postaji Šentilj.
Požar potniškega vlaka, na želežniški postaji Šentilj.
Deli:

 

Dne 12.03.2014 ob 20.03, je na železniški postaji v Šentilju zagorelo v zadnjem delu potniškega vlaka, pod prostorom oddelka za potnike. (dizel motor znamke fiat). Ognjeni zublji so se hitro razširili po celotnem prostoru potniškega oddelka in proti kabini strojevodje v zadnjem delu vlaka. Prišlo je do tehnične napake na dizelskem motorju. Prometnik postaje Šentilj in strojevodja navedenega vlaka sta v začetni fazi poskušala pogasiti ogenj, vendar je  bil požar že toliko razvit, da sta bila  proti ognejnim zubljem nemočna. Vlak je pripeljal iz smeri MARIBOR - ŠENTILJ.  Posredovali so domači gasilci iz PGD Šentilj- Ceršak- Velka in JZZPR Maribor. PGD Šentilj je v 3 minutah izvozil na intervencijo in je v začetni fazi tudi pogasil, oziroma omejil požar. Po prihodu na mesto intervencije, so bili vsi potniki pravočasno evakuirani iz nevarnega območja. Gasilci smo zavarovali nevarno območje: izklop električnega napajanja (smrtno nevarno), pogasitev večjega vidnega ognja, sprotno preiskovanje prostorov z uporabo termo- kamere (poklicni gasilci), iskanje morebitnih potnikov na vlaku, odvod strupenih plinov (zadušitve), prezračitev  celotne potniške garniture vlaka, popivnali smo tudi iztekle tekočine (JZZPR Maribor - nevarne snovi) in počistili stvari. V sami intervenciji je sodelovalo skupaj 51 gasilcev z 10 gasilskimi vozili. Aktivirano je bilo celotno občinsko poveljstvo Šentilj, plus poklicni gasilci Maribor JZZPR.  Nastala je materialna škoda večje razsežnosti v približni oceni 500 tisoč evrov. Tuja krivda namernega požiga je izključena. Delo med prostovoljnimi  in poklicnimi gasilci je potekalo na visokem profesionalnem timskem delu.


Vsem sodelujočim gasilcem, operativcem, se, kot vodja intervencije, zahvaljujem za njihovo požrtvovalno timsko delo.


Na intervenciji je bil prisoten tudi domači župan Občine Šentilj, gospod Edvard ČAGRAN, kateri je pohvalil hitro in strokovno posredovanje gasilcev ter dejal, da ne pomni česa takega v domačem okolju.


Intervencijo je vodil domači poveljnik PGD ŠENTILJ.


Občinski poveljnik inž. Andrej Kmetič, Višji gasilski časnik


 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PGD ŠENTILJ V SLOV.GORICAH? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PGD ŠENTILJ V SLOV.GORICAH
PGD ŠENTILJ V SLOV.GORICAH
MARIBORSKA CESTA 32
Tel:(02) 651 27 61

Bodite prvi pri oddaji mnenja.