Logo MojaObčina.si

Šentilj

DANES
5°C
-3°C
JUTRI
8°C
-4°C
1329

Požar potniškega vlaka, na želežniški postaji Šentilj

Zagorelo v potniškem vlaku znamke FIAT

 

Dne 12.03.2014 ob 20.03, je na železniški postaji v Šentilju zagorelo v zadnjem delu potniškega vlaka, pod prostorom oddelka za potnike. (dizel motor znamke fiat). Ognjeni zublji so se hitro razširili po celotnem prostoru potniškega oddelka in proti kabini strojevodje v zadnjem delu vlaka. Prišlo je do tehnične napake na dizelskem motorju. Prometnik postaje Šentilj in strojevodja navedenega vlaka sta v začetni fazi poskušala pogasiti ogenj, vendar je  bil požar že toliko razvit, da sta bila  proti ognejnim zubljem nemočna. Vlak je pripeljal iz smeri MARIBOR - ŠENTILJ.  Posredovali so domači gasilci iz PGD Šentilj- Ceršak- Velka in JZZPR Maribor. PGD Šentilj je v 3 minutah izvozil na intervencijo in je v začetni fazi tudi pogasil, oziroma omejil požar. Po prihodu na mesto intervencije, so bili vsi potniki pravočasno evakuirani iz nevarnega območja. Gasilci smo zavarovali nevarno območje: izklop električnega napajanja (smrtno nevarno), pogasitev večjega vidnega ognja, sprotno preiskovanje prostorov z uporabo termo- kamere (poklicni gasilci), iskanje morebitnih potnikov na vlaku, odvod strupenih plinov (zadušitve), prezračitev  celotne potniške garniture vlaka, popivnali smo tudi iztekle tekočine (JZZPR Maribor - nevarne snovi) in počistili stvari. V sami intervenciji je sodelovalo skupaj 51 gasilcev z 10 gasilskimi vozili. Aktivirano je bilo celotno občinsko poveljstvo Šentilj, plus poklicni gasilci Maribor JZZPR.  Nastala je materialna škoda večje razsežnosti v približni oceni 500 tisoč evrov. Tuja krivda namernega požiga je izključena. Delo med prostovoljnimi  in poklicnimi gasilci je potekalo na visokem profesionalnem timskem delu.


Vsem sodelujočim gasilcem, operativcem, se, kot vodja intervencije, zahvaljujem za njihovo požrtvovalno timsko delo.


Na intervenciji je bil prisoten tudi domači župan Občine Šentilj, gospod Edvard ČAGRAN, kateri je pohvalil hitro in strokovno posredovanje gasilcev ter dejal, da ne pomni česa takega v domačem okolju.


Intervencijo je vodil domači poveljnik PGD ŠENTILJ.


Občinski poveljnik inž. Andrej Kmetič, Višji gasilski časnik


 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi