Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB


TURIZEM, UMETNOST

| |
19.09.2016      12:59
A A

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODBDeli:

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB

V soboto 17. septembra so v Muzeju in galeriji Methansova hiša na Zgornjem Dražen vrhu pripravili: "Dan ustvarjalnosti in odprtih vrat".Tega dne so si obiskovalci hiše lahko ogledali bogato etnološko zbirko ter aktualno likovno razstavo. Vzporedno je potekala ustvarjalna likovna delavnica priznanih likovnih umetnikov iz Slovenije in Avstrije, ki jo je lastnik Leopold Methans poimenoval »LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB«.Sodelovali so : Bogdan Čobal, Erna Ferjanič, Rado Jerič,Metka Lipnik,Leopold Methans, Tatjana Mijatović,Vinko Prislan, Jerneja Smolnikar, Maja Šivec, Dana Štrucelj, Irena Zemljič Gajser in umetniki iz Avstrije- Helmut Blažej, Albert Messner in Helga Maria Niederl. Hiša je v preteklosti gostila številne likovnike, tam so se odvile številne likovne kolonije in slikarska srečanja, je pa tokratna likovna delavnica prva v organizaciji lastnika hiše.

Večina umetnikov je bila prvič v Methansovi hiši. Niso skrivali navdušenja nad urejenostjo hiše in gostoljubnostjo družine Methans. Seveda je gostitelj poskrbel tudi za originalno darilo, ki ga nekako že tradicionalno podari novim obiskovalcem hiše – to je popotniška culica z mamljivo kulinarično vsebino. Energija hiše in gostiteljev, dobra volja in delovna vnema likovnikov je botrovala k temu, da je nastalo veliko število likovnih del. Likovniki  so ustvarjali vsak v svoji poljubni tehniki in tematiki.Delovni dan so strnili s pokušino vina vinogradništvaŠenveter ob glasbeni spremljavi Roka Methansa s svojimi prijatelji, seveda pa ni manjkalo tudi kulinaričnih dobrot gostiteljice hiše.

V galeriji Methansove hiše bodo pripravili razstavo nastalih del,ki jo bodo javnosti predstavili 22.oktorbra ob 17.00 uri. Likovna dela bo javnosti predstavil likovni kritik Mario Berdič.

 

Besedilo : Tatjana Mijatović
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.