Logo MojaObčina.si

Šentilj

JUTRI
17°C
12°C
TOR.
20°C
6°C

MINISTER ZAJC NA OGLEDU KOMPOSTARNE V CERŠAKU

Predstavniki Občine Šentilj in Civilne iniciative proti kompostarni v Ceršaku so 23. aprila obiskali Ministrstvo za okolje in prostor, kjer so predstavili problematiko ceršaške kompostarne. Minister za okolje in prostor Simon Zajc jim je takrat povedal, da se želi z zadevo temeljito seznaniti, kompostarno pa so si nato ogledale inšpekcije ter pristojni z ministrstva. Minister je tako danes, 5. julija, obiskal Občino Šentilj, kjer se je srečal z vodstvom Občine, poslancem Marijanom Pojbičem, predstavniki civilne ter lastnikom podjetja Kogal dr. Karlijem Udovičičem. Po sestanku, kjer so vsi vpleteni predstavili svoja stališča, so si še skupaj ogledali kompostarno v Ceršaku. 

Minister je v izjavi za medije povedal, da bo po dokončanju postopkov pregleda dokumentacije in inšpekcijskih odločb, v primeru ugotovitve napak v izdaji dokumentacije, težil k odpravi le-teh in vztrajal pri izpolnjevanju zahtev zakonodaje. Dejal je še, da  v primeru, če kompostarna ne bo uspela uresničiti omenjenih zahtev, bo morala prenehati z delovanjem, čeprav, kot je še dodal, država takšen objekt potrebuje. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi