Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

DANES
25°C
7°C
JUTRI
21°C
11°C
Deli
2225

Zmaga za atletsko ekipo Društva paraplegikov Koroške

Z zmago ekipe Društva paraplegikov Koroške v drugem kolu 24. ekipnega tekmovanja za pokal Zveze paraplegikov Slovenije v atletiki se je nadaljeval boj za državnega prvaka in se še zaostril, saj znaša sedaj razlika med »našo« in ekipo DP jugozahodne Štajerske, ki še vodi, le 23,93 točk. Tekmovanje je bilo v petek 31.5.2019 v Murski Soboti. V dobrih vremenskih razmerah in dobrih pogojih za tekmovanje na atletskem stadionu Osnovne šole 1, se je tekmovanja udeležilo 34 tekmovalcev iz petih pokrajinskih društev. Atleti tekmujejo v osmih disciplinah: štirih metalnih - disk, kopje ali kij in krogla in štirih vožnjah na - 100, 200, 400 in 800m. Naštejmo »stopničke« naših atletov iz koroškega društva: Boris Žibert je 2x zmagal v vožnjah na 100 in 400 m in bil drugi na 800m, kjer je slavil Mitja Breg; Damjan Hovnik prvi na 200m;  Erjavec Branko je bil prvi v metu kija in tretji v disku; Rek Damjan drugi v krogli, sicer še 2x peti. Pomembne točke sta izborila še Kasnik Igor in Aleksander Rebernik. Z izredno dobrim, pravilneje – z odličnim- dosežkom se lahko pohvali Boris Žibert, ki je z 18,20 s na 100 m, dosegel svoj osebni rekord ter izjemen čas. Vodstvo so atleti iz »celjskega« zadržali tudi zaradi izrednega meta paraolimpijca Jožeta Flereta v disku. Tretja ostaja z ogromnim zaostankom ekipa DP ljubljanske pokrajine. Sledita še tekmi: petek, 14.6. Celje in zaključek petek 28.6. v Črni na Koroškem.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi