Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
14°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

POLFINALE ZA RAVENČANA GREGORJA VEZONIKA


ŠPORT

| |
18.05.2015      18:18
A A

POLFINALE ZA RAVENČANA GREGORJA VEZONIKA


V Innsbrucku v Avstriji je minuli konec tedna potekalo evropsko prvenstvo v balvanskem plezanju na katerem se je pomerilo 153 tekmovalcev iz enaintridesetih držav.


Gregor Vezonik
Gregor Vezonik
Deli:

 Zbrali so se najboljši evropski plezalci iz enaintridesetih držav. V sedemčlanski slovenski ekipi je bil tudi Ravenčan Gregor Vezonik, debitant na evropskem prvenstvu, ki se mu je uspelo prebiti v polfinale, med 20 najboljših.

V polfinalu evropskega prvenstva v Innsbrucku so tako nastopili štirje Slovenci. Poleg Gregorja še Domen Škofic in pri plezalkah Julija Kruder ter favoritinja za medaljo Mina Markovič, ki se ji je uspelo prebiti v finale do končnega 6. mesta.

Celjanka Julija Kruder je bila 9., Radoveljčan Domen Škofic je osvojil končno 15. mesto, Gregor Vezonik pa je bil 19. Brez polfinala so ostali Jernej Kruder, ki je bil eden izmed favoritov, Jure Bečan in Katja Kadič.

Kruder, aktualni svetovni podprvak v tej disciplini, je pristal tik pod mejo polfinala na 21. mestu. Katja Kadič je prvenstvo končala na 23. mestu, Jure Bečan pa je bil 41.

Nemški športni plezalci so bili najuspešnejši, z zmagoslavjem Juliane Wurm v ženski in Jana Hojerja v moški konkurenci. Avstrijki Anna Stöhr in Katharina Saurwein sta osvojili drugo in tretje mesto, pri moških pa so Avstrijci ostali brez kolajne. Domači adut Jakob Schubert je bil četrti. Drugo mesto je pripadlo Čehu Adamu Ondri, tretji pa je bil presenetljivo Italijan Stefan Scarperi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ALPINISTIČNI KLUB RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
TRG SVOBODE 0017
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.