Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

10 let sodelovanja z velikovško šolo


ŠOLSTVO

| |
06.11.2014      20:35
A A

10 let sodelovanja z velikovško šoloDeli:

Osnovna šola Koroški jeklarji že deseto leto zapored sodeluje z velikovško šolo. V četrtek, 6. novembra, so jih obiskali gostje iz Avstrije. Začetki skupnega sodelovanja z omenjeno šolo segajo že v leto 2004. Z njimi so sodelovali že na različnih področjih, in sicer na športnem, likovnem, glasbenem in jezikovnem področju.

 

Tema letošnjega skupnega sodelovanja je bila ekološko obarvana, zato so Koroški jeklarji gostom ob sprejemu najprej pokazali eko film, ki so ga posneli na njihovi šoli in s katerim so gostom predstavili, kako na šoli ločujejo odpadke.

 

Mladi so rešili dve dvojezični anonimni anketi, in sicer o ločevanju odpadkov v njihovih gospodinjstvih in o zdravem življenjskem slogu. Obiskovalce so odpeljali tudi na regionalni center za ločevanje odpadkov, KOCEROD, d. o . o, kjer so jim na izredno zanimiv in hkrati zelo poučen način predstavili ločevanje odpadkov.

 

Takoj ob samem srečanju oziroma sprejemu jih je pozdravil tudi ravnatelj OŠ Koroški jeklarji Aljaž Banko. Z dvema živahnima pesmima se jim je pod vodstvom učiteljice Suzane Makič predstavil tudi šolski otroški pevski zbor. Goste so odpeljali še v Koroški medgeneracijski center, kjer so jih prisrčno sprejeli in jih tudi lepo pogostili.

 

»Z velikovškimi učenci so preživeli lep in poučen dan in komaj že čakamo na december, ko jim bomo vrnili obisk v Velikovcu,« so povedali mladi iz ravenske osnovne šole.

 

O samem projektu pa je spregovorila tudi vodja projekta Tina Čapelnik, povedala je sledeče: »Projekt je poimenovan Šolsko partnerstvo med OŠ Koroški jeklarji in Gimnazijo Alpe-Jadran v Velikovcu. V projekt so vključeni učenci od 7. do 9. razreda, ki se učijo nemščine kot drugega tujega jezika. Sodelovanje poteka v obliki 2-dnevnega srečanja. Letošnje sodelovanje temelji na pridobivanju informacij o ravnanju z odpadki v obeh krajih, ki v projektu sodelujeta (Ravne, Velikovec), in njihovi primerjavi ter spodbujanju zdravega življenjskega sloga pri otrocih in mladostnikih v Avstriji in Sloveniji. Ob zaključku srečanj bomo izdali dvojezični priročnik (tako v elektronski kot klasični obliki), ki bo vključeval slovar z izrazjem, vezanim na varovanje okolja. Priročnik bo pedagoška novost. V projektu je združenih več vrst sodelovanja, in sicer medpredmetno, medgeneracijsko, sovrstniško, sodelovanje s strokovnimi institucijami …

 

V projekt je zelo vpeto tudi lokalno okolje (Občina Ravne, ki nam nudi finančno podporo, lokalni radio, Koroški medgeneracijski center …). Poleg širjenja okoljske ozaveščenosti želimo s projektom izboljšati tudi jezikovne zmožnosti učencev.«

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.