Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
9°C | 18°C
sobota, 18.10.2018
9°C | 19°C
nedelja, 20.10.2018
5°C | 17°C
ponedeljek, 21.10.2018
6°C | 15°C
torek, 22.10.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Očistimo Ravne na Koroškem


PROSTOVOLJSTVO

| |
05.09.2018      14:29
A A

Očistimo Ravne na KoroškemDeli:

Obveščamo vas, da v društvu Ekologi brez meja, v povezovanju z različnimi partnerji, po dveh uspešnih akcijah leta 2010 in 2012 to leto ponovno organiziramo vseslovensko akcijo Očistimo Slovenijo 2018. Tokrat smo se zanjo odločili, ker bo 15. septembra 2018 potekala največja ekološka akcija na planetu World Cleanup Day 2018. Svoje kraje, mesta in obale bodo namreč čistili milijoni ljudi v 150 državah sveta in tudi Slovenija ne sme manjkati.

 

Poleg pomembnega zavedanja, da vsi pripadamo enemu planetu, se tokratna slovenska akcija razlikuje tudi v tem, da se ne bo osredotočala izključno na samo aktivnost čiščenja divjih odlagališč. V lokalnih skupnostih bodo, skladno z dogovori z lokalnimi koordinatorji in občinami, aktivnosti usmerjene tudi v npr. urejanje zelenic in igrišč, barvanje klop, olepševanje parkov, čiščenje nabrežin potokov in rek itd.

 

Skrb za zdravo in čisto okolje ne sme in ne more biti več prepuščena zgolj občasnim čistilnim akcijam, zato dajemo tokrat veliko večji poudarek preprečevanju nastajanja odpadkov in ponovni uporabi. Za šole in vrtce pripravljamo predloge izobraževalnih programov na temo preprečevanja nastajanja odpadkov, ki jih bo mogoče izvajati tudi v času po akciji. Vse informacije in gradiva bodo v kratkem dostopna na spletni strani akcije.

 

Vabimo vas, da se v soboto, 15. septembra 2018, ali v dneh pred tem, priključite dejavnostim v svoji bližnji okolici in aktivno sodelujete. Za lažjo in bolj učinkovito izvedbo (zagotovitev vreč in rokavic) se predhodno povežite z občinskimi koordinatorji akcije. 

Občinski koordinator: Darja Čepin, darja.cepin@ravne.si, 031 384 137
Datum in čas začetka aktivnosti: 13. september ob 10.00 in 14.30
Kje se dobimo na dan akcije: Kulturni center (ob 10.00 okrogla miza), Grajski park (ob 14.30 čistilna akcija).

 

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport podpira tovrstne akcije, saj so zaradi svojega vzgojnega in izobraževalnega potenciala še kako pomembne za celotno skupnost.

Vabimo vas, da se pridružite tudi vi, več informacij o dogodkih, programih in načinih sodelovanja pa je na voljo na spletni strani Očistimo Slovenijo.

Ekologi brez meja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.