Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
17°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 25°C
ponedeljek, 26.06.2017
13°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Jeklena proslava ob 55 obletnici


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
29.09.2015      11:14
A A

Jeklena proslava ob 55 obletnici


»Biti član odreda Koroških Jeklarjev pomeni biti mlad, živeti z naravo, se učiti in pridno delati. Pa ne samo to, taborniško življenje oblikuje človekovo osebnost, terja iznajdljivost, sposobnost za premagovanje osebnih problemov in nauči človeka razumeti tudi druge ljudi. Iz ustanovnega občnega zbora odreda Koroških jeklarjev, februar 1960«


Deli:

S temi besedami se je otvoril slavnostni zbor ob 55 obletnici društva tabornikov rod Koroških jeklarjev Ravne na Koroškem, ki je potekal v soboto, 26.9.2015 na taborniškem domu na Obretanovem.

Za ravenskimi taborniki je dolgih, vztrajnih, jeklenih 55 let. 55 let pisanja zgodbe o vzponu mladine na Ravnah ter njihovem prispevku k blaginji koroške družbe. Kot pravi današnji podmladek ravenskih tabornikov, ne bodo nikoli pozabili na generacije preteklih desetletij, iz katerih čaše se napajajo še danes. Mladi so se ponovno najlepše zahvalili ter se spomnili posameznikov, ki so s svojo jekleno voljo ohranili največje mladinsko gibanje na Ravnah.

Danes, kot pravijo, so ponosni, jekleni ter povezani. Povezani s taborniki iz celotne Koroške, s katerimi ustvarjajo še močnejše projekte za boljši svet. Ravno ta povezava in jeklena volja jih pelje do vizije biti najmočnejša mladinska organizacija v občini Ravne na Koroškem, ki s svojim naprednim in atraktivnim programom vzgoje otrok in mladine le-te množično privablja ter jim pomaga biti odgovorni, angažirni, solidarni in avtonomni.

Na predlog starešine roda Koroških jeklarjev, Roka Franca, so taborniki ob 55. obletnici delovanja podelili nagrade in priznanja:

Za jekleno voljo in plemenit prispevek k razvoju taborništva na Ravnah na Koroškem so prejeli:

 • Monika Kobolt

 • Tanja Račnik

 • Gaja Šipek

 • Gaja Kastelec

 • Tjaša Kovačič

 • Oskar Serec

 • Gašper Bricman

 • Jože Bricman

 • Tilen Karlin

 • Tilen Šumah

 • Karolina Vugrinec

 • Franja Gosnik

 • Tadeja Forjan

 • Vesna Baltić

 • Miha Rebol

 • Borut Pandel

 • Rod Severni Kurir Slovenj Gradec

 • Maja Gostenčnik

 • Vod Mučice roda Severni Kurir Slovenj Gradec

 • Anja Vasiljevič

 • Marjan Magdič

 • Gregor Matavž

Zahvalo Zveze tabornikov Slovenije so prejeli:

 • Turistično informacijski center Ravne na Koroškem

 • Kulturni center Ravne na Koroškem

 • Mladinski hostel Punkl

 • Osnovna šola Prežihovega Voranca

 • Ludvik Kordež

 

Bronasti znak Zveze tabornikov Slovenje so prejeli:

 • Aleš Koren

 • Aljaž Hölzl

 • Robert Pongrac

 • Simona Koren

 • Staš Lebar

 • Uroš Rapuc

 

Plaketo Zveze tabornikov Slovenije je prejelo:

 • Prostovoljno gasilsko društvo Kotlje

 

Na predlog načelnikov roda Koroških jeklarjev Ravne na Koroškem, roda Severni kurir Slovenj Gradec, roda Bistrega potoka Muta ter starešine roda Srebrna reka Radlje ob Dravi je za posebne zasluge za ohrantev in razvoj taborništva na Koroškem zlati znak Zveze tabornikov Slovenije prejel:

 • Rok Franc

 

Taborniki so obletnico sklenili s prijetnim druženjem in pogostivtijo s številnimi gosti, za katere so pripravili interaktivno predstavitev taborništva skozi številne atraktivne delavnice.

Letošnje taborniško leto se je pričelo precej optimistično, saj so v svoje vrste vpisali že kar nekaj novih članov, hkrati pa uspešno izpeljali že prve aktivnosti v sezoni. Mladi taborniški aktivisti verjamejo, da se bo njihova jeklena volja še kako obrestovala ter da bodo skupaj s številnimi mladini skrojili lepo prihodnost za vse Korošce.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.