Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
18°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
13°C | 28°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Javno branje III - Šelestenje listja


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
12.11.2014      7:46
A A

Javno branje III - Šelestenje listjaDeli:

Javno branje poezije in proze v grajskem parku Ravne pri hiški za knjigobežnice je potekalo že tretjič, tokrat v znamenju prebiranja z jesenjo povezane literature, poimenovano šelestenje listja, in sicer ob dnevu, ko mošt postane vino.

 

Branje, ki se je pričelo že skoraj v mraku, zato pa v romantičnem soju bakel in svečk, je spet pripravila skupina prostovoljk. Tokratni dogodek ob hiški za knjigobežnice je bil, kot zmeraj in kot velja za hiško, namenjen še izmenjavi knjig, tako v podarjanju kot jemanju v dar.

 

Romantičen večer v parku, kjer šelesti jesensko listje, pa je minil ob prebiranju pesmi Srečka Kosovela in Kajetana Koviča med domačimi avtorji in odlomkov iz proze letošnjega Nobelovega nagrajenca Patricka Modiana. Bralci so presenetili tudi s svojo lastno poezijo in prozo.

 

Ekipa prostovoljk je poskrbela za sproščen popoldan ob knjigi in glasbi, kapljici kuhanega vina, čaju in močnejših napojih ter slastnih prigrizkih.

 

Hvala vsem, ki ste prišli poslušat šelestenje listja. Prostovoljke želimo poudariti, da je park javni kulturni prostor, ki se v čudovitem ambientu ponuja za povezovanje ljudi ob kulturnih vsebinah, sporočamo pa tudi, da lahko prav vsak prispeva k skupnemu in da si lahko skupaj bogatimo (kulturni) vsakdan.

Foto: Dobran Laznik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.