Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
4°C | 20°C
petek, 20.10.2017
5°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
6°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Spoštovani predsednik Vlade Republike ......


OBVESTILA

| |
05.01.2015      18:35
A A

Spoštovani predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar!Deli:

Spoštovani predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar!
Ko ste pred lanskimi državnozborskimi volitvami obiskali Koroško, smo se nekateri od podpisnikov tega pisma že srečali in pogovarjali z vami. Ob takratni poti na Koroško ste že lahko spoznali, kakšne so pri nas razmere na področju prometne infrastrukture in tudi vse politične razprave na različnih ravneh se v zadnjih letih vrtijo okrog tega projekta. Tudi v času vlade, ki jo vi vodite, je bilo v javnosti precej razprav o tretji razvojni osi in njeni usodi, ki je za prihodnost naše regije bistvenega pomena. Pojavljajo se različne izjave, mnogotera ugibanja, različne interpretacije.


Spoštovani gospod predsednik, vljudno vas prosimo, da nam namenite nekaj vašega dragocenega časa in nas sprejmete na pogovor okrog problematike tretje razvojne osi. V neposrednem pogovoru bi vam radi predstavili naše argumente in naše poglede na ta projekt. Iz vaših dosedanjih razprav in izjav smo lahko razbrali, da podpirate gradnjo tretje razvojne osi, ki je tudi pomemben del prihodnjih naložb iz evropskih sredstev, kar nas zelo veseli. Ker pa je ta projekt sestavljen iz več etap in faz, deli se na več delov, bi vas radi seznanili s stališči in željami prebivalcev Koroške, željami in potrebami gospodarstva te regije, ki je tačas še razmeroma vitalno in izrazito izvozno naravnano, vendar se že kažejo problemi zaradi prometne izolacije. Seznanili bi vas tudi s pogledi mladih na prihodnost v tej regiji, ki je v veliki meri odvisna tudi od tretje razvojne osi, ki je več kot cesta. Hkrati bi radi slišali vaše mnenje okrog severnega dela tretje razvojne osi oziroma tistega dela sodobne ceste, ki bi Koroški odprla okno v svet.


Spoštovani gospod predsednik, v upanju in želji, da nam namenite čas takoj v prvih dneh letošnjega leta, vas lepo pozdravljamo in želimo vse dobro ter uspešno delo v korist vseh državljank in državljanov Republike Slovenije.


Razvojni svet koroške regije
Župan Občine Podvelka Anton Kovše l. r., predsedujoči
Koordinator projekta 3. razvojne osi za Koroško
Župan Občine Prevalje, dr. Matic Tasič, l. r.
GZS OZ Koroška
Mojca Kert l. r., predsednica UO GZS
RRA Koroška
Karmen Sonjak l. r., direktorica
Mladinska iniciativa za 3. razvojno os
Aljaž Verhovnik l. r., vodja iniciative
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
21.10.2017 | Družabni dogodki
35-letnica Harmonikarskega orkestra KD Prežihov Voranc Ravne
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.