Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Tekmovanje v judo

DOGODKI

| |
23.10.2015      8:47

V Kopru je minuli vikend potekalo judo tekmovanje, ki so se ga s kar trinajstimi predstavniki udeležili tudi tekmovalci Judo kluba Ravne na Koroškem.

Med starejšimi cicibani (U10) so nastopili trije. Med njimi se je najbolj izkazal Ožbi Pandev, ki je premagal vse tri nasprotnike in osvojil 1. mesto. Jan Kušej je osvojil 3. mesto, Til Guzej pa je bil peti.

Med mlajšimi dečki in deklicami so bili rezultati naslednji: 2. mesto je v kategoriji do 48 kg osvojila Fiona Sirovina Dvornik, Lina Cigler je v kategoriji do 33 kg osvojila 4. mesto, Nejc Belaj 5. mesto v kategoriji do 32 kg, Zak Šuler pa 7. mesto v kategoriji do 35 kg. Miha in Matic Kamenik sta končala svoje nastope v prvem kolu.

Med starejšimi deklicami je tretje mesto v kategoriji do 44 kg po polletni odsotnosti zaradi poškodbe osvojila Adelina Svetec, ki je prikazala dobre borbe, čeprav trenira šele dober mesec.

Prvo uvrstitev na tekmovanjih je osvojil še Gašper Topolinjak, ki je v kategoriji nad 60 kg v zelo borbenem duhu osvojil svojo prvo zmago in dva poraza, z malo več izkušnjami pa bi bila njegova uvrstitev še višja od končnega 9. mesta.

Andraž Kugovnik Bregeš je v kategoriji do 55 kg tokrat ostal brez uvrstitve. Po letu in pol pa se je na blazine vrnil Žan Boženk in na svoji prvi tekmi med mlajšimi kadeti v kategoriji do 46 kg osvojil dve zmagi z ipponom, v finalu pa mu je zmanjkalo malo moči in je osvojil 2. mesto.