Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

DOGODKI

| |
14.03.2017      12:28

Mala odbojka obstala na pragu polfinala, druga ekipa do zmage

Ekipa male odbojke OK Fužinar Sij Metal je na domačem parketu odigrala zadnji turnir repasaža iz katerega sta se dve ekipi uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V odločilni tekmi so po izjemno izenačenem boju morali priznati premoč nasprotniku, a sezono končujejo med 12. najboljšimi ekipami v Sloveniji. Druga ekipa je zmagala s 3:2 v Vuzenici, kadeti pa v nedeljo, 12. marca  na domačem parketu niso bili uspešni.

Po razočaranju članske ekipe, ko je v zadnjem krogu bila neuspešna proti Panviti Pomgrad, na roko pa jim ni šel niti razplet druge tekme, so se člani OK Fužinar morali posloviti od prvoligaške konkurence. Kljub dobrem drugem delu sezone je bilo to premalo za obstanek med prvoligaši. Vodstvo kluba se bo v prihodnjih dneh sestalo in določilo kako naprej.

Sezona pa je do sedaj zelo uspešna za naše mlade igralce, saj so se prav vse ekipe uvrstile med 12. najboljših v državi, za najvišja mesta pa se še vedno borijo igralci mini odbojke in kadeti. Ekipa male odbojke je pretekli vikend igrala domači turnir, kjer so lovili polfinale in uvrstitev med najboljših 8 klubov. V prvi tekmi so izgubili proti Calcit Volleyballu z 2:0, Braslovče pa so premagale Brezovico z 2:1. Za prvo mesto na turnirju sta se pomerili ekipi Calcita in Braslovč, z  2:0 so bili boljši Kamničani, ki so si prvi priigrali uvrstitev v polfinale. Tekmo poražencev prvih tekem sta odigrala Fužinar in Brezovica, dvoboj pa so dobili naši odbojkarji z 2:1, s tem je Brezovica zaključila turnir, ekipo Fužinarja pa je čakala odločilna tekma za uvrstitev med najboljših 8 ekip. Ekipi Fužinarja in Braslovč sta letos odigrali že nekaj zelo izenačenih dvobojev, nič drugače pa ni bilo tokrat. Obe ekipi sta prikazali lepo igro, nobena pa si ni priigrala višje prednosti. V končnici prvega niza so bili uspešnejši gostje, ki so povedli z 1:0 po zmagi s 26:24. Enak rezultat je bil v drugem nizu, a tokrat so niz dobili domači in izenačili na 1:1. V odločilnem nizu sta obe ekipi igrali borbeno, a na razočaranje domačih pa so s 25:23 zmagali igralci Braslovč, ki so se kot drugi uvrstili v polfinale. Obema ekipama čestitamo za napredovanje, domačo ekipo pa čaka še turnir za razvrstitve od 9. do 12. mesta. Kljub temu sezono ocenjujemo kot uspešno, saj so igralci dali vse od sebe, z nekaj več športne sreče pa bi bili lahko na najvišjih mestih v Državnem prvenstvu. Čestitke ekipi in trenerju Ožbiju Zmagaj.

V soboto, 11. marca  popoldne pa so lokalni derbi odigrali igralci druge ekipe, ki so nastopili v Vuzenici. Ekipi sta se zaradi predtekme pomerili šele ob 20.30 uri. Kot se za derbi spodobi, sta bili obe ekipi motivirani, zato so gledalci spremljali borbeno igro na obeh straneh mreže. Uvodni niz so dobili igralci Fužinar Sij Metala II, imeli so tudi lepe priložnosti za vodstvo z 2:0, a jih po napakah v napadu niso izkoristili. Le to so izkoristili domačini, ki so po izenačenju na 1:1 zaigrali bolje. Nobena od ekip so ni uspela priigrati višje prednosti, a v končnici so bili bolj zbrani domači in povedli z 2:1. Igralci OK Fužinar se niso predajali in dokazali, da so boljša ekipa. V naslednjih dveh nizih so bili bolj zbrani v končnicah nizov, s tem pa so tekmo spreobrnili in dvoboj dobili tudi na drugi medsebojni tekmi. Tudi tokrat s 3:2 (20, -23, -22, 23, 14). Pod vodstvom trenerja Ježa so nastopili: Ranc 17 točk, Mori 15, Tisovnik Enci 11, Maklin J. 12, Slemenik 8, Maklin R. 6, Adam 2, Primik, Golob, Ramšak, Naveršnik. Naslednja tekma jih čaka v petek 24. marca, ko bodo odigrali tekmo za 7. mesto na lestvici 3.DOL proti ekipi Maribora v gosteh.

Po težki večerni tekmi pa je večino igralcev druge ekipe čakal še nedeljski turnir A lige kadetov. Kljub poznem prihodu domov so v prvi tekmi kadeti začeli odlično in vodili skozi celoten niz. A po vodstvu z 21:19, jim je zmanjkalo koncentracije in moči za uspešen zaključek, kar je ekipa SIP Šempetra izkoristila in povedla z 1:0. V drugem pa so naši igralci morali vseskozi loviti rezultat, do preobrata pa ni prišlo zato je Šempeter dvoboj dobil z 2:0. Drugo tekmo med Hočami in Šempetrom je dobil slednji z 2:0. Zadnja tekma dneva pa je bila med ekipama domačega Fužinarja in Hočami. V prvem nizu so domači prišli do visoke prednosti, a je niso uspeli zadržati in niz na koncu izgubili na razliko s 27:25. Drugi niz pa je bil izenačen od začetka, ponovno pa je o zmagovalcu odločala končnica. Domači so ponovno niz zapravili, tokrat je bil rezultat 26:24 za Hoče, ki so dvoboj dobile z 2:0. Za Fužinar so nastopili: Mori 16, Naveršnik 13, Adam 10, Slemenik 8, Ramšak 5, Gradišnik 5, Glinšek 4, Primik, Merkač, Tominc, Ramšak, Hribernik, Belaj. Kljub dvema domačima porazoma igralci Fužinarja še držijo mesta za polfinale, a bodo morali že v nedeljo na domačem parketu dokazati, da si zaslužijo polfinale.

Turnir bo v športni dvorani pri OŠ Prežihovega Voranca s pričetkom ob 10.00. Vabljeni.