V nedeljo, 12. junija 2016, se je na Hrvaškem, v Samoboru, odvila gorsko‑kolesarska tekma kategorije C1, ki je štela tudi za Slovenski pokal.
Tekme so se udeležili tudi naši mladi tekmovalci Kolesarskega kluba Ravne. Kot zanimivost lahko povemo, da so se istočasno na enakem krogu pomerili tekmovalci od kategorije U11 do U15, kar je pomenilo, da je bilo naenkrat na kratkem, toda zelo blatnem in spolzkem krogu na dirki okoli 90 tekmovalk in tekmovalcev.
Najbolj se je z 2. mestom v kategoriji U11 izkazal Tine Štriker, v isti kategoriji je Tian Pečnik osvojil 5. mesto.
Manj zadovoljna s pogoji in veliko gnečo na progi pa sta bila v kategoriji U15 Teo Pečnik, ki se je tokrat moral zadovoljiti s 3. mestom, in Žan Belaj, ki je zasedel 15. mesto.
Naslednja tekma je državno prvenstvo v Kočevju.




