Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Fužinar v pomembni tekmi klonil doma

DOGODKI

| |
12.12.2016      20:29

Odbojkarji OK Fužinar Metal Ravne v 1. DOL ne najdejo poti iz krize, tokrat jih je doma premagal neposredni tekme Šempeter. Tudi druga ekipa je klonila proti Šempetru II, ekipa male odbojke pa bo nastope nadaljevala v repesažu.

Prva ekipa domačega Fužinarja je v tem tednu imela na preizkušnji novega odbojkarja, a se s klubom niso uspeli dogovoriti za sodelovanje. Zato je ekipa nastopila v standardni postavi. V prvem nizu so gledalci gledali zanimivo tekmo. Najprej je visoko povedel Šempeter, vendar ga je Fužinar v končnici ujel. Po kar 17 neizsiljenih napakah pa so domači zmago v prvem nizu s 27:25 prepustili Šempetru. Tudi drugi niz je bil izenačen, a tokrat so bolj zbrano odigrali domači, šele v končnici pa so prišli do dveh točk prednosti in s 26:24 izenačili na 1:1 v nizih. Ko je že kazalo, da bodo domači igrali bolje, so tudi v tretjem setu naredili preveč napak, zlasti v napadu. S tem so Šempetru zelo olajšali pot do zmage v tretjem nizu. Podoben scenarij pa se je ponovil tudi v četrtem, zato je Šempeter slavil s 3:1. Na lestvici 1. DOL je sedaj 4 točke pred Fužinarjem. To sicer še ni neulovljiva prednost, a do konca sezone bo potrebno prikazati boljše predstave. Za ekipo Šempetra sta bila najbolj učinkovita bivša igralca Fužinarja Pokeršnik s 23 in Boženk z 9 točkami. Za OK Fužinar so nastopili: Stravnik 9, Jež M. 3, Lednik, Šavc 3, Ranc, Tomaž 2, Jež J. 22, Levar 2, Valentan 7, Rakić 18, Libnik, trener Nikolić. Naslednja tekma člane čaka že v sredo,,  14. decembra, ko potujejo v Kanal, kjer bodo nastopili proti Salonitu Anhovo. Zadnja domača tekma v koledarskem letu pa bo v soboto ob 19. uri, ko na Ravne prihaja Triglav Kranj. Vabljeni.

Druga ekipa OK Fužinar je v predtekmi nastopila proti Šempetru II. Zaradi prisotnosti Ranca v postavi prve ekipe in poškodb blokerjev Tisovnika in Slemenika je tudi druga ekipa nastopila v nekoliko spremenjeni zasedbi. Kljub temu so prikazali dobro predstavo. V prvem nizu so začeli zelo zadržano in neodločno v napadu, zato je Šempeter II povedel z 1:0. V drugem nizu so gledalci že lahko spremljali bolj izenačen boj, a kljub temu to ni bilo dovolj za izenačenje. V tretjem pa je Fužinar II zaigral sproščeno, učinkovito v napadu, zato so vseskozi vodili za dve točke. V končnici pa so tudi po zaslugi nekaterih sodniških odločitev za dve točki povedli Šempetrani, kar pa se je izkazalo za neulovljivo prednost. Tako je mlada ekipa OK Fužinar II klonila s 3:0. Kljub temu jim grejo čestitke, saj v 3. DOL prikazujejo dobre igre, ne nazadnje so z 10 točkami na 8. mestu med 11 ekipami, do višjih mest pa jih ločijo zgolj točke. Za Fužinar II so nastopili: Adam 12 točk, Maklin J. 9, Lesnik 7, Mori 5, Maklin R. 3, Šumnik 2, Slemenik, Tisovnik, Ramšak, Naveršnik, libera Golob 1 in Primik, trener Jež Mitja.

V soboto 10. decembra 2016 so na Ravnah nastopili igralci male odbojke v družbi ekip Maribora, Hoč in Mislinje. Prvo tekmo so igralci Fužinar Sij Metala odigrali proti Mariboru, ki je zmagal z 2:0. Istočasno so Hoče z 2:0 premagali Mislinjo. Tudi drugi tekmi zmagovalcev oziroma poražencev sta se končali z 2:0. Maribor je premagal Hoče, Fužinar pa Mislinjo. Tako je Maribor osvojil 1. mesto, Mislinja pa 4. mesto na turnirju. O potniku v 3. krog je odločala tekma med Fužinarjem in Hočami, a so z 2:1 zmagale slednje. Kljub temu se sezona za našo ekipe ne končuje, pot do vrha pa si bodo skušali priigrati v repesažu, naslednji turnir pa bo odigran 21. januarja. Ekipi čestitamo za borbene predstave, s čimer razveseljujejo gledalce.