Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
15°C | 29°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
15°C | 23°C
petek, 30.06.2017
15°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

13. tradicionalno srečanje pri Prežihovi ......


DOGODKI

| |
11.08.2015      12:47
A A

13. tradicionalno srečanje pri Prežihovi bajti - Konvencija Slovenske pisateljske potiDeli:

Z vsakoletnimi tradicionalnimi srečanji pri Prežihovi bajti organizatorji srečanj ohranjajo spomin in širijo spoznanja o Lovru Kuharju - Prežihovem Vorancu, njegovem življenju in delu. Z izborom vsakoletne teme srečanj osvetljujejo pomembne mejnike iz življenja in dela pisatelja, v program pa vključujejo različne ustvarjalce, ki jih Prežihova literarna dediščina navdihuje in je del njihovega ustvarjalnega, strokovnega in umetniškega izražanja. Letos so se organizatorji povezali z Društvom slovenskih pisateljev in z njihovim rastočim projektom Slovenska pisateljska pot, ki oživlja in predstavlja slovensko literarno pokrajino.

 

Trinajsto tradicionalno srečanje se je ob spominskem muzeju pisatelja na Prežihovi bajti na Preškem Vrhu zgodilo v ponedeljek, 10.  avgusta 2015. Srečanje organizirajo in pripravijo strokovni sodelavci enote Koroškega pokrajinskega muzeja (KPM) na Ravnah, ob rojstnem dnevu koroškega pisatelja.

 

Uvodoma je zbrane pozdravila Tjaša Razdevšek, ki je povezovala tudi program. Zbrane je nagovorila in pozdravila še direktorica KPM Brigita Rajšter, župan Občine Ravne na Koroškem in predsednik Prežihove ustanove dr. Tomaž Rožen pa je predstavil s Prežihom povezane aktivnosti, ki so se odvijale skozi leto.

 

Slavnostni govornik je bil mag. Igor Likar, vodja projekta Slovenska pisateljska pot pri Društvu slovenskih pisateljev.

 

Pesnik Ivo Svetina, predsednik Društva, pa je zbranim poslal pismo, ki ga je prebrala povezovalka programa Tjaša Razdevšek.

 

Glasbeno je prireditev sooblikovala skupina Sozvočja Slovenije/Sounds of Slovenia Trio, ki jo sestavljajo Gregor Volk (vokal, kitara, violina), Janez Dovč (harmonika, vokal) in Goran Krmac (tuba, stomp box). Vrhunski glasbeniki, ki jih poznamo kot soliste in člane mnogih slovenskih zasedb, so se nam predstavili v zanimivi kombinaciji, ki s svojo virtuoznostjo in hudomušnostjo predstavlja slovensko ljudsko glasbo v sodobnih in živih priredbah. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.