Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

12 let KMKC Kompleks


DOGODKI

| |
26.05.2015      9:35
A A

12 let KMKC KompleksDeli:

 

 Koroški mladinski kulturni center Kompleks praznuje 12 let obstoja – s kvalitetnim in pestrim programom, poimenovanim Ducat Kompleksov. Odvili so se že trije vikendi z raznolikimi dogodki, v četrtek se obeta zanimiva okrogla miza na tematiko mladinske kulture na Koroškem, v petek literarni večer z Radmancami, v soboto pa bo praznovanje ducata Kompleksov zaključila skupina MI2. Več na www.kompleks.it.

Minilo je že več kot 12 let, odkar je vzniknila prva ideja o obstoju zavoda in predvsem alternativnega prostora za mlade na Ravnah, na Koroškem – vse do njegovega kontinuiranega obstoja. V začetku maja je praznovanje otvoril vikend Valter brani alter, ki je združil številne alternativne glasbene izvajalce in ostale ustvarjalce. Vikend kasneje je zaznamoval vedno izjemen jazz, tokrat so poslušalci bili deležni »creme de la creme« Jazza Ravne z domačimi jazz virtuozi. Tretji vikend dogajanja je bil namenjen ljubiteljem metal glasbe, saj je Kompleks obiskala svetovno znana skupina Vicious Rumors, ki se lahko pohvali s številnimi odlično obiskanimi koncerti po vsem svetu in dobro prodajanimi platami.

Zadnji vikend pa se praznovanje zaključuje s kar tremi dogodki. V četrtek, 28. maja, se bo ob 19.00 odvila okrogla miza Na še ducat Kompleksov, na kateri se bodo gostje spraševali o tegobah mladinske kulture na Koroškem. Z moderatorjem Juretom Lesjakom bodo razpravljali: Tomaž Rožen (župan občine Ravne na Koroškem), Peter Baroš (Sigic), Janko Pešl (Korociv), Aleš Gangl (društvo MAD), Robi Jamnik (eden izmed fotrov Jazz Ravne ter vodja Sveta zavoda Kompleks) in Tadej Breznik (direktor KMKC Kompleks).

Petkov literarni večer je namenjen prebiranju aktivistične literature, organizira pa ga skupina prostovoljk, strastnih ljubiteljic literature – Radmance. Kot glasbena gosta se bosta pridružila Franc Vezela ter Lidija K. Vidmar.

Celomesečno dogajanje, poimenovano Ducat Kompleksov, pa se bo zaključilo s koncertom zelo priljubljene skupine MI2. Koncert je že razprodan, organizatorji pa so prepričani, da se obeta prijeten zaključek praznovanja.

 

»Ducat Kompleksov, mesec proslave (pa čeprav korakamo že v trinajstem letu od prve ideje), je nastal spontano. Spontano zato, ker smo ob reševanju problemov, ki naš koroški mladinski kulturni center pestijo dnevno, popolnoma pozabili na vse obletnice doslej, vmes tudi tisto malo večjo, deseto. Škoda, a vendar – če bi bilo povsem konvencionalno, to ne bi bilo v Kompleksovem, našem stilu. Zato je 12 let uspešnega delovanja popolnoma dober razlog za proslavo, s čimer mislim raznolik in upam si trditi vrhunski majski program. Poleg tega pa smo pripravili še zanimivo publikacijo, ki, kakopak, na samosvoj način povzema dogajanje 12 let. V njej so hkrati zapisani vtisi, izjave, spomini ... bivših in zdajšnjih aktivistov ter številnih nastopajočih pri nas. Ponosni smo, da mnogi prepoznavajo pomen Kompleksa in ga celo opisujejo kot klet, ki Ravne postavlja na evropski zemljevid,« o Ducatu Kompleksov dodaja še direktor KMKC Kompleks, Tadej Breznik.

 

KMKC Kompleks sicer mesečno organizira okoli 15 dogodkov s kvalitetno, velikokrat bolj alternativno vsebino, s katerimi mladim ponujajo možnost manj komercialne zabave in izobraževanja. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
21.10.2017 | Družabni dogodki
35-letnica Harmonikarskega orkestra KD Prežihov Voranc Ravne
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.