Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

JUTRI
2°C
-3°C
SRE.
4°C
-2°C
Deli
6573

10. Pohod na Šteharnikov vrh

Lepšega vremena si za  10. pohod na Šteharnikov vrh ob tednu športa v Občini Ravne na Koroškem ne bi mogli želeti. Pohodnike je pričakalo  sončno jutro in  vzpon v hrib se je začel skozi zelenje  iz več smeri  Tolstega vrha. Menjava sonca in sence ter prekrasni razgledi na Uršljo goro in kraje pod njo. Ob 12. uri se  je na vrhu zbralo okrog štirideset prepotenih, a zadovoljnih krajanov, med njimi najmlajši, še ne leto star Lovro, ki je moral prestati tudi planinski krst.  Na mizo so bile naložene  dobrote iz nahrbtnikov in ko so se okrepčali, odpočili, se naklepetali,  pospravili za sabo, kot se spodobi, so se počasi napotili proti dolini. Letos so se ustavili pri Ajnžku, kjer  je prijazna gospodinja za vse pohodnike skuhala zelo okusno obaro in jabolčno zloženko.  Tu se je  prijetno nedeljsko druženje tudi končalo.

Športnemu društvu Strojnska Reka, ki te pohode v spomin na športnega delavca Jožeta Šaterja organizira že deset let, se je pri organizaciji pridružila tudi krajevna skupnost. Namen tega pohoda je bil vsekakor uresničen – gibanje v naravi ter zelo pestra starostna struktura udeležencev.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
RIPS d.o.o.