Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
4°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 13°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

10 krogov za 10 nasmehov


DOGODKI

| |
08.06.2015      11:21
A A

10 krogov za 10 nasmehovDeli:

Humanitarni projekt športno-humanitarnega društva Vztrajaj - Never give up, uveljavljen pod imenom »10 krogov za 10 nasmehov«, se je zgodil tudi na Ravnah na Koroškem.

 

Tudi letos projekt poteka v desetih krajih po Sloveniji, člani društva pa bodo skupaj z udeleženci tekli za deset socialno šibkejših družin. »Športno-humanitarno društvo NGU skuša s svojimi športnimi dogodki ekstremnega karakterja pritegniti čim več ljudi, ki so še pripravljeni pomagati tistim, ki jim usoda ni naklonjena. Njihov zanimiv humanitarni projekt poteka že četrto leto zapored in privablja skupine in posameznike k teku za ogrožene družine. Z denarjem zbranim s startninami in prostovoljnimi prispevki bo, kot vsa leta do sedaj, društvo pomagalo desetim socialno ogroženim družinam, ki jih izberejo v sodelovanju s centri za socialno delo in Zvezo prijateljev mladine.«

 

Humanitarno s(m)o tekli tudi na mestnem stadionu na Ravnah na Koroškem.  Številni Ravenčani in ostali, skupaj kar 184 udeležencev, so se v četrtek, 4. junija, pridružili akciji in nabirali kroge po svojih zmožnostih. Sama prireditev ni imela tekmovalnega značaja, saj je namenjena izključno zbiranju sredstev za pomoč socialno ogroženim družinam ter druženju in rekreaciji.

 

Nis(m)o pa samo tekli, saj se je na prizorišču dogajalo še marsikaj zanimivega. Predvsem pa je ves čas vlado veselo vzdušje ob lepem sončnem vremenu, po stadionu in okolici pa se je širilo ogromno pozitivne energije. V uvodu sta zbrane nagovorila vodja ekipe NGU Matej Markovič ter župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen, ki se je pridružil tudi tekačem na atletski stezi ravenskega stadiona.  

 

Da pa se ni samo teklo, je vzporedno potekal tudi zanimiv program za male in malo večje tekače. Najmlajši so lahko ustvarjali v Vilininih delavnicah, v Zvočnem vrtu in se igrali z maskotama kužkom in muco.  Dobrodelni tek 10 krogov za 10 nasmehov so otvorili Beli levčki, za glasbo so poskrbeli skupina Soul of Rock, Damjan Zih in Adrijana Kamnik. Prisotni so bili tudi ravenski taborniki, fizioterapevt in trener Dani Ošep, trener Denis Povh in maserka Barbara Knez (Duisin, pomoč na domu). Nenad je prikazal borilne veščine Wing Chu, potekal pa je tudi prikaz oživljanja človeka in predstavitev reševalnega ter policijskega vozila. Tudi zumbalo se je, dogajalo pa se je še veliko zanimivosti.

 

Vsak udeleženec je dobil vrečko s praktičnimi darili, ki so jih prispevali sponzorji. Akcijo 10 krogov za 10 nasmehov je dopolnila tudi akcija zbiranja plastičnih zamaškov.

 

»Pridružite se jim! V krogih, posutih z zvezdicami, še v drugih krajih« je še povabila Anika Popič, koordinatorka NGU za Koroško.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
21.10.2017 | Družabni dogodki
35-letnica Harmonikarskega orkestra KD Prežihov Voranc Ravne
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.