Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 27°C
torek, 27.06.2017
15°C | 29°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
15°C | 24°C
petek, 30.06.2017
14°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

1. redna seja Občinskega sveta Občine Ravne ......


OBČINSKI SVET

| |
23.10.2014      8:13
A A

1. redna seja Občinskega sveta Občine Ravne na Koroškem v mandatu 2014-2018Deli:

V Mestni hiši na Ravnah na Koroškem je potekala 1. redna seja Občinskega sveta Občine Ravne na Koroškem v mandatu 2014-2018.

 

V sejni sobi Občine Ravne na Koroškem se je v sredo, 22. oktobra, na konstitutivni seji sestal nov Občinski svet, ki ga predstavlja 22 članov, od tega je večje število članov občinskega sveta novoizvoljenih.

 

Navzoči so najprej prisluhnili poročilu občinske volilne komisije o izidu volitev v svet in volitev župana, ki ga je podala predsednica občinske volilne komisije Petra Čas Špenger. Sledilo je imenovanje mandatne komisije za pripravo predloga potrditve mandatov članov občinskega sveta in ugotovitve o izvolitvi župana ter kasneje tudi poročilo mandatne komisije in potrditev mandatov članov sveta. Prisluhnili smo še poročilu mandatne komisije in ugotovitvi o izvolitvi župana.

 

Mandate so potrdili vsem 22 članom občinskega sveta. V imenu Liste Rožen bodo svetniške klopi zasedali Marjana Kamnik, Aljaž Verhovnik, mag. Irena Oder, Jože Kacil, Urška Vezonik, Peter Stočko, Darja Krevzelj, Jože Prednik in Metka Apohal, ki bo v občinskem svetu nasledila dr. Tomaža Rožena. Slovensko demokratsko stranko zastopajo svetniki Igor Oder, Milan Škafar, Suzana Vodnjov,  Enriko Plevnik ter Vera Krajnc. Erika Breznik, Domen Mlinarič in Barbara Gašper so svetniki, ki zastopajo Stranko Mira Cerarja. Listo Socialnih demokratov zastopata Jani Prednik in mag. Zlatko Halilovič. Marjan Magdič je predstavnik liste za Ravne 2020,  Slavko Kostanjevec je izvoljen svetnik Demokratične stranke upokojencev Slovenije, Marjan Rupreht pa stranke Nova Slovenija - krščanski demokrati.

 

Župan dr. Tomaž Rožen pa je tako že tretji mandat zapored prevzel funkcijo župana Občine Ravne na Koroškem. V sejni sobi je nagovoril vse prisotne in se jim zahvalil za izkazano zaupanje.  

 

Sledilo je še imenovanje komisije za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja, katere predsednica bo mag. Irena Oder. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.