Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Občasno bo snežilo, ob morju in na Goriškem večinoma rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 0, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
-2°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-3°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-6°C | -7°C
ponedeljek, 26.02.2018
-11°C | -7°C
torek, 27.02.2018
-11°C | -6°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novoletni sprejem ter srečanje s poslovnimi ......


OBČINSKE

| |
09.01.2015      16:34
A A

Novoletni sprejem ter srečanje s poslovnimi partnerji in prijateljiDeli:

Leto 2014 je naokoli in že smo dodobra zakorakali v prvi mesec novega leta, ko se radi ozremo nazaj, in pogledamo, kaj vse nam je prineslo letošnje leto, ob vseh dobrih stvareh pa se tudi poveselimo, se za njih zahvalimo in si čim več lepega, pozitivnega zaželimo tudi za prihajajoče leto.

 

Ob vstopu v novo leto že vrsto let zapored poteka županov novoletni sprejem ter srečanje s poslovnimi partnerji, predstavniki naših zavodov, društev in ustanov, sodelavcev in prijateljev iz občine, Mežiške doline in Koroške. Sprejem oziroma popotnica k vstopu v novo leto je srečanje župana dr. Tomaža Rožena z gospodarstveniki in predstavniki javnega in družbenega življenja Občine Ravne na Koroškem ter vsemi, ki so v minulem letu soustvarjali podobo občine in pripomogli k temu, da postane občina še boljša, razpoznavnejša in lepša. To je hkrati zahvala vsakemu, ki je kakorkoli prispeval k mozaiku tega, kar se v naši občini dogaja.

 

 V preddverju Kulturnega centra je povabljene pozdravil in sprejel župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen.

 

Za uvod v slovesnost so nam zapele  Solzice, ženski  pevski zbor iz Kotelj, ki že desetletje bogati kulturni utrip kraja in občine. Rade prepevajo, najraje zapojejo stare narodne in zborovske pesmi, ponarodele in v zadnjem času pod vodstvom dirigentke Metke Dobnik tudi sodobne uglasbitve pesmi. Najprej smo iz njihovih grl poslušali »Pozdrav Koroški« in nato še narodno »Dečva pa v hartlco« in  Prešernovo »Dekletom.

 

Pevski zbor Solzice je lani obeležil 10. obletnico delovanja, naš koroški, ravenski kantavtor, ki je prav tako nastopil, pa je lani praznoval kar 40 let svojega izjemno bogatega glasbenega udejstvovanja. Verjamem, da našega ibržnika nikomur ni treba posebej predstavljati, pa vendar:Milan Kamnik, ki vztrajno gradi in neguje pristno Koroško folk in country zabavno glasbeno sceno. Ustvaril je vrsto pesmi, ki so jih ljudje vzeli za svoje, nekatere so ponarodele, poleg tega pa sodeluje z velikimi glasbenimi imeni na svetovni ravni. S svojim vztrajnim in iskrenim delom vedno znova preseneča, postal je zgled številnim ustvarjalcem mlade generacije. Njegova glasba zadovolji slehernega poslušalca, njegov program pa je pester in raznovrsten. In tudi tokrat smo zbrani v dvorani Kulturnega doma uživali ob njegovi glasbi.

 

Zbrane je nagovoril in pozdravil župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen, se vsem zahvalil za sodelovanje v preteklem letu, predvsem za uspešno delo in skupna prizadevanja za razvoj občine v dobro naših ljudi. Predstavil je doganje in pester občinski utrip preteklega leta na različnih področjih od športa, kulture, gospodarstva, občinskih projektov ter omenil tudi načrte za novo leto 2015.

 

Družabno srečanje se je zaključilo s pogostitvijo in prijateljskim klepetom v mali dvorani Kulturnega centra, kjer je župan dr. Tomaž Rožen z zbranimi nazdravil novemu letu tersiz njimi izmenjal še nekaj želja in spodbud za naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2018
Danes ni dogodkov.
24.02.201 | Družabni dogodki
Tradicionalne zimske igre
01.03.2018 | Družabni dogodki
Brezplačna delavnica o pravilni negi kože
24.02.201 | Družabni dogodki
Tradicionalne zimske igre
01.03.2018 | Družabni dogodki
Brezplačna delavnica o pravilni negi kože

Bodite prvi pri oddaji mnenja.