Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Osvežilo se bo.
18°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 28°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Moja dežela - lepa in gostoljubna 2014


TURIZEM, OBČINSKE

| |
15.10.2014      17:09
A A

Moja dežela - lepa in gostoljubna 2014Deli:

 

Zaključilo se je tekmovanje v projektu Moja dežela – lepa in gostoljubna pod častnim pokroviteljstvom predsednika države RS Boruta Pahorja S poglavitnim poslanstvom urejanja in ohranjanja okolja v okviru zelenega turizma in trajnostnega razvoja so se v njem pomerili številni kraji in drugi sodelujoči v panožnih tekmovanjih.

 

Projekt razpisuje Turistična zveza Slovenije v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo RS – Direktoratom za turizem in internacionalizacijo in poteka že 23. leto zapored.

 

Urejeno in gostoljubno okolje je pogoj za uspešen razvoj turizma. To je temeljni smisel in dolgoročno sporočilo projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna. Zato turistična društva in zveze z vse bolj zavzetim sodelovanjem občin, podjetij in mnogih organizacij ter strokovnih institucij uresničujejo vrsto programov na tem področju. Osnova projekta je tekmovanje slovenskih mest in krajev na področju urejanja prostora, okolja in gostoljubnosti. Projekt prerašča v vseslovensko gibanje za urejeno okolje in gostoljubnost. Slednja pa na svoj način odkriva širino in vsebinski smisel slogana Turizem smo ljudje.

 

Na tekmovanje na področju turizma, urejanja in varstva okolja Moja dežela – lepa in gostoljubna 2014 se je prijavila tudi Občina Ravne na Koroškem in sicer v kategoriji srednja mesta in vaško jedro.

 

V kategoriji srednja mesta so se Ravne na Koroškem uvrstile na tretje mesto. Strojna pa se je v kategorij vaško jedro uvrstila na drugo mesto.

 

Ena od moderatork, Marjana Grčman, je na slavnostni zaključni prireditvi Moja dežela lepa in gostoljubna s podelitvijo priznanj v Grand hotelu Bernardin v Portorožu povedala: "Nagrade, ki jih bomo podelili, tudi nastavljajo svojevrstno ogledalo slovenskemu turizmu - pomembno je namreč, kakšen vtis puščamo v očeh turistov, ki odkrivajo in okušajo Slovenijo. Turizem ni samo način življenja, je tudi stanje duha, ki se kaže tudi v zunanji urejenosti naše krajine, mestnih jeder, turističnih objektov in podeželskega okolja."

Še preden pa so na Dnevih slovenskega turizma, ki so potekali v Portorožu, začeli s samo podelitvijo, je predsednik Turistične zveze Slovenije Peter Misja povedal, da je kar 70 odstotkov vseh slovenskih krajev vključenih v tekmovanje: "Ugotavljamo, da so naši kraji vse bolj urejeni, večja je tudi gostoljubnost v naši Sloveniji."

 

Nagrade je Turistična zveza Slovenije podelila na slovesni prireditvi v skupno kar 14 kategorijah. Priznanji projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna je na slavnostni prireditvi oziroma Dnevih slovenskega turizma prejel direktor Zavoda za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Miran Mlakar. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.