Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

DANES
18°C
8°C
JUTRI
20°C
4°C

Aktivacija Štaba Civilne zaščite in Načrta zaščite in reševanja ob pojavi epidemije

Poveljnik Štaba Civilne zaščite Občine Ravne na Koroškem Branko Kaker je z razglasitvijo epidemije in ob aktiviranem državnem načrtu zaščite in reševanja, s sklepoma aktiviral Štab CZ Občine Ravne na Koroškem in Delni Načrt zaščite in reševanja ob pojavu epidemije nalezljive bolezni pri ljudeh.

Informacije za občanke in občane Raven na Koroškem bomo ažurno objavljali na spletni strani občine (www.ravne.si, na FB Občine Ravne), na oglasnih deskah, ter preko poverjenikov Štaba.

Občinski Štab CZ je vzpostavil center za pomoč, ki vam je na voljo na elektronskem naslovuinfo@civilnazascita-ravne.si,

telefonski številki (za interventno oskrbo občanov) na 031 380 615,

ter na brezplačni telefonski številki 080 41 40.

Za vprašanja občanov glede prehajanja regijskih meja v zvezi z Odlokom o začasni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS CoV-2 (Uradni list RS št. 147/20) npr. o načinu prehajanja, kadar ne gre za službo, zdravniške preglede,… je na voljo telefonska številka 01/51 47 001 in e-naslov koronavirus@policija.si.

Na seji Štaba CZ je bil sprejet sklep o pozivu za prostovoljce v naši občini. Če bi želeli postati prostovoljec/ka in pomagati, pošljite sporočilo na info@civilnazascita-ravne.si, ali pokličite na 031 380 615.

Vse občanke in občane Raven na Koroškem prosimo za dosledno izvajanje ukrepov, ki so preprosti in hkrati izjemno učinkoviti pri preprečevanju virusa, če se jih le dosledno držimo. Pazimo na redno uporabo zaščite za dihala, poskušamo se ne dotikati obrazabolj pogosto in temeljito si umivajmo roke, če pa to ni možno, jih razkužimoOhranjajmo varno razdaljokašljajmo in kihajmo v rokav, naložimo aplikacijo #OstaniZdrav ter ostanimo doma, ko se ne počutimo dobro in imamo vročino.

Štab CZ organizira s pomočjo Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Mežiške doline oskrbovanje obolelih in oseb v karanteni, ki druge možnosti oskrbe znotraj svoje socialne mreže nimajo. Posameznike, ki so v karanteni ter vse tesne (visokorizične) kontakte prosimo za veliko mero družbene odgovornosti in dosledno izvajanje navodil NIJZ in Ministrstva za zdravje.

Samo ob upoštevanju vseh priporočil in ukrepov, ter veliki meri odgovornosti vsakega posameznika, nam bo uspelo zajeziti naglo in nenadzorovano širjenje epidemije.

Ostanimo zdravi!

Štab Civilne zaščite Občine Ravne na Koroškem,

Poveljnik Branko Kaker

 

Veljavni Ukrepi v Republiki Sloveniji:

Zaradi preprečevanja širjenja okužb z novim koronavirusom z 20. oktobrom po celi Sloveniji veljajo naslednji začasni ukrepi Vlade Republike Slovenije:

- Prepoved zbiranja ljudi, ki omejuje zbiranje ljudi na 6 ter prepoveduje vse prireditve, shode, poroke in verske obrede.

- Omejitev gibanja med 21. in 6. uro, razen za prihod in odhod z dela ter nujne primere in odpravljanje nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje.

- Omejitev prehajanja med statističnimi regijami, ki pa je dovoljeno za:

prihod in odhod na delo ter izvajanje delovnih nalog, opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti, odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje, varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov, dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev ter zdraviliškega zdravljenja, dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev, dostop do storitev za nujne primere, dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih in upravnih organov ter organov pregona, dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami, izvajanje vzdrževalnih del ali sezonskih opravil na zasebnem objektu ali zemljišču za člane istega gospodinjstva.

Preverite odlok v celoti  na povezavi:

https://www.gov.si/novice/2020-10-19-prepovedano-zbiranje-vec-kot-sest-ljudi-in-omejitev-gibanja-ljudi-med-21-in-6-uro/

Veljavni Vladni ukrepi za Koroško:
https://www.gov.si/zbirke/seznami/ukrepi-za-zajezitev-sirjenja-covid-19-po-regijah/koroska-regija/
 

Dokumenti, priloge:

Civilna zaščita Občine Ravne - poziv prostovoljcem

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi