Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

40 let Grta pa dovta, jubilejni koncert ......


KULTURA

| |
20.10.2014      14:02
1
A A

40 let Grta pa dovta, jubilejni koncert Milana Kamnika z gostiDeli:

Koroški glasbenik Milan Kamnik je v lastni režiji s pomočjo prijateljev ponovno priredil eno izmed svojih že tradicionalnih obletnic delovanja naslovljeno “Milan Kamnik Z GOSTI, Grta pa dovta, 40 let, jubilejni koncert”.


Milan Kamnik letos beleži že 40 let aktivnega glasbenega udejstvovanja, s katerim predvsem na Koroškem vztrajno gradi in neguje pristno Koroško folk in country zabavno glasbeno sceno. Skozi svoja leta ustvarjanja je ustvaril vrsto pesmi, ki so jih ljudje vzeli za svoje in so že skoraj ponarodele, poleg tega pa je sodeloval in še sodeluje s številnimi velikimi glasbenimi imeni na svetovni ravni. Nenazadnje pa je Kamnik s svojim vztrajnim in iskrenim delom postal zgled, saj je za glasbeno ustvarjanje navdušil še številne mlade generacije ustvarjalcev glasbe.


Jubilejni dvojni album je nastajal letos v ZDA, natančneje v meki countryja Nashvillu, v zvezni državi Tenesse. Nastal je v koprodukciji s Charlijem Kelleyjem in Matejem Kovšetom. Na jubilejni dvojni zgoščenki GRTA PA DOVTA najdemo nekaj čisto novih posnetkov, nekaj na novo posnetih starejših pesmi in še nekaj starejših posnetkov. Dvojna zgoščenka je nekakšen Best of vseh Kamnikovih skladb. Pri na novo posnetih pesmih je sodeloval z mogočnimi imeni v Ameriškem countryju, kot so Mike Johnson (steel kitara), Ryan Joseph (fiddle), Mike Zimmermann (bobni) in drugimi.

 

Poleg našega kantavtorja Milana je to soboto v športni dvorani pri
OŠ Prežihovega Voranca na Ravnah ob njegovi častitljivi obletnici nastopilo tudi veliko njegovih prijateljev, med njimi tudi številni mladi glasbeniki.

 

Prisluhnili smo skupinam Aubetn bend, Bluegrass Hoppers, Farty Animals, Rddndrn, slišali vokalno skupino Nomos, Pihalni orkester železarjev Ravne, med nastopajočimi je bila tudi kantavtorjeva hčerka Mojca Kamnik, ki je nastopila v skupinah Hedera vento in Kora junior. Slednjo glasbeno skupino sestavljajo potomci članov nekdanjega Kora banda.

 

Milanu Kamniku je bilo izrečenih ogromno čestitk in dobrih želja še na mnoga leta … 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Rednaskela Edoms
Rednaskela Edoms Se strinjam0 Se ne strinjam0
JUBILEJNI DVOJNI ALBUM MILANA KAMNIKA: GRTA PA DOVTA

Po štirih letih zatišja je končno izšel novi, zdaj celo DVOJNI CD Milana Kamnika z naslovom GRTA PA DOVTA.
Jubilejni dvojni album je nastajal letos v ZDA, natančneje v meki countryja Nashville-u, v zvezni državi Tenesse. Nastal je v koprodukciji s Charlijem Kelley-em in Matejem Kovšetom. Na jubilejnem dvojnem CD-ju GRTA PA DOVTA najdemo 41 pesmi, nekaj je čisto novih posnetkov, nekaj na novo posnetih starejših pesmi in še nekaj starejših posnetkov. Dvojni CD je nekakšen Best of vseh Kamnikovih skladb. Pri na novo posnetih pesmih je sodeloval z mogočnimi imeni v Ameriškem country-ju kot so: Mike Johnson – steel kitara, Ryan Joseph – fiddle, Mike Zimmermann – bobni in drugimi.

Odziv enega izmed ljubiteljev:

Pozdrav!

Sem ponosen lastnik novega jubilejnega dvojnega albuma GRTA PA DOVTA. :) Morn povedat, da gre za super album. 41 pesmi ČISTE KOROŠKE KVALITETE. Mislim, da kdor si ne priskrbi oz. vsaj enkrat ne prisluhne celotni zadevi zamuja en velik in pomemben del naše lepše KOROŠKE :D.
Prosim vas, da podprete pravo umetnost in umetnike naših korenin in izkažete svojo spoštovanje z nakupom podpisanega izvoda albuma pri Milanu osebno. Sej pa vete kje ga najdete (Ravnenakoroskem Guštanj, pri Lečniku, v Popu, v pisarni,...:D).

P.S: Moj osebni favorit in ponovem najljubši komad od vseh je 15. na drugi plošči. Česa lepšega še nisem slišal.

HVALA MILAN!

-S ;)

21.10.2014 ob 18:38:02 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.