Delavnica Kaj in kako določiti v pravilniku o delovnih razmerjih, kar je določala KPOP + vzorec prav

##VIEWS##
Organizator: OBMOČNA OBRTNO-PODJETNIŠKA ZBORNICA RAVNE NA KOROŠKEM
Kontaktni podatki organizatorja: Judita Škoflek.
Vstopnina: 90€
Območne obrtno-podjetniške zbornice Ravne na Koroškem, Gačnikova pot 3, Ravne na Koroškem, številka: 61000-0005750022 Sklic: 00 1912- davčna številka. Namen plačila: OTHR
Delavnica je za člane OOZ Ravne na Koroškem s poravnano članarino BREZPLAČNA

Glede na to, da se bo KPOP prenehala uporabljati, nekateri delodajalci od 1. 1. 2020 ne bodo imeli več nikjer določenih višin navedenih pravic.

V ta namen smo na OZS pripravili vzorec pravilnika o delovnih razmerjih. V njem smo jasno zapisali, na kakšni ravni so bile pravice delavcev urejene v KPOP, hkrati pa pri posameznih členih delodajalcem pojasnjujemo, kako lahko pravice uredijo drugače (bolj ali manj ugodno).Na delavnici bo vsak udeleženec prejel vzorec pravilnika o delovnih razmerjih, ki ga bo lahko s sprotno razlago izpolnil in prilagodil svojemu podjetju.

Delavnica bo 19.12.2019, ob 9.30 uri, v prostorih Visoke šole za tehnologijo polimerov, Ozare 19, 2380 Slovenj Gradec.  Prijave zbiramo do torka, 17.12.2019, na mail: judita.skoflek@ozs.si

Kaj in kako določiti v pravilniku o delovnih razmerjih, kar je določala KPOP + vzorec pravilnika

Kolektivna pogodba za obrt in podjetništvo (KPOP) je z dnem 31. 12. 2018 zaradi poteka časa, za katerega je bila sklenjena, prenehala veljati. Veljala je od 16. 11. 2013, uporabljala pa se je od 1. 1. 2014 dalje.

Po prenehanju veljavnosti KPOP so se določbe normativnega dela (od člena 19 do 81) uporabljale še 12 mesecev, torej do 31. 12. 2019. To pomeni, da vse bistvene določbe, ki so zavezovale delavce in delodajalce, veljajo še do konca leta, tudi tarifni del.

Delodajalci, ki želijo pravice delavcev ohraniti na ravni, kot jih je določala KPOP (število dni letnega dopusta ipd.), morajo s 1. 1. 2020 sprejeti pravilnik o delovnih razmerjih in v njem določiti pravice iz KPOP. Poleg tega Zakon o delovnih razmerjih na več mestih napotuje na določanje pravic delavcev v internih pravilnikih (npr. dodatki za nadurno delo, dodatek za delovno dobo, višina povračila prevoza na delo in z dela, višina regresa za prehrano ipd.).

Glede na to, da se bo KPOP prenehala uporabljati, nekateri delodajalci od 1. 1. 2020 ne bodo imeli več nikjer določenih višin navedenih pravic.

V ta namen smo na OZS pripravili vzorec pravilnika o delovnih razmerjih. V njem smo jasno zapisali, na kakšni ravni so bile pravice delavcev urejene v KPOP, hkrati pa pri posameznih členih delodajalcem pojasnjujemo, kako lahko pravice uredijo drugače (bolj ali manj ugodno).

Na delavnici bo vsak udeleženec prejel vzorec pravilnika o delovnih razmerjih, ki ga bo lahko s sprotno razlago izpolnil in prilagodil svojemu podjetju.


Vsebina delavnice:

  • Zakaj je dobro imeti Pravilnik o delovnih razmerjih.
  • Sklenitev pogodbe o zaposlitvi.
  • Pravice in obveznosti med trajanjem delovnega razmerja.
  • Plača, povračila in drugi osebni prejemki.
  • Odgovori na vprašanja ter diskusija

Gradivo:
Vsak udeleženec prejme vzorec pravilnika o delovnih razmerjih.

Čas trajanja:
3 šolske ure in 15 minutni odmor

Predavateljica:
Staša Pirkmaier, univ.dipl. pravnik, je svetovalka – specialistka na Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije, ki ima večletne izkušnje s področja in socialnega prava. Je svetovalka ter predavateljica, avtorica strokovnih člankov v reviji Obrtnik podjetnik. Sodelovala je kot strokovna pomoč pri pogajanjih za reformo trga dela 2013. Je članica Komisije za ugotovitev podlage odpovedi pogodbe o zaposlitvi invalidu.

 

Oglejte si tudi