Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno in vroče, občasno bo na nebu nekaj koprenaste oblačnosti. Pihal bo veter zahodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 32°C
petek, 21.07.2017
16°C | 32°C
sobota, 22.07.2017
17°C | 32°C
nedelja, 23.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 16h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Poletni hokejski kamp se širi tudi na avgust


ŠPORT, TURIZEM

| |
02.10.2014      18:14
A A

Poletni hokejski kamp se širi tudi na avgust


Hokejsko drsalni klub Bled (HDK Bled), ki ga vodijo funkcionarji iz naše občine Radovljica, bo svoje dolgoletno uspešno delovanje nadgradil še z organizacijo kampa v prvem avgustovskem tednu 2015. Za sodelovanje se namreč zanimajo številni gostje iz Moskve.


Na Bledu imajo številne dobre mlade hokejiste (Foto: www.siol.net)
Na Bledu imajo številne dobre mlade hokejiste (Foto: www.siol.net)
Deli:
Čeprav naša Radovljica v okviru svojega občinskega ozemlja nima registriranega hokejskega kluba, pa sicer na Bledu registrirani Hokejsko drsalni klub Bled (HDK Bled) lahko štejemo tudi za radovljiškega. Predsednica kluba Breda Terglav in sekretar kluba Branko Terglav sta namreč doma iz Krope, tiskovni predstavnik Mitja Lomovšek pa iz Lesc. Se pravi gre tudi za športni klub z močnimi koreninami v občini Radovljica. Temeljna dejavnost kluba je spoznavanje z gumijastim ploščkom in palicami mladih hokejistov (v starosti od 8 do 16 let), za katere že desetletja na Bledu pripravljajo poletni kamp. Med vaditelji je vedno cela vrsta znanih hokejskih imen, na primer prvi slovenski hokejist, ki je bil izbran na naboru za ligo NHL Edo Terglav, vratar Luka Simšič ali aktualni slovenski reprezentant Blaž Gregorc. Zanimanje mladih hokejskih naraščajnikov je tako veliko, da bodo v letu 2015 kamp iz dosedanjih dveh julijskih tednov razširili še na prvi avgustovski teden. S prostimi termini ne bi smelo biti težav, saj je konkurenčno Hokejsko drsalno društvo Bled (HDD Bled, predsednik Rudolf Hiti), večni neplačnik do občine in večkart tožen s strani naše sosedske občine. Tudi obiskovanje radovljiškega sodišča na zatožni klopi Hitiju ni neznana stvar. Posebnost dodatnega avgustovskega termina bo gostovanje množice mladih hokejistov iz Moskve, ki se skupaj s svojimi premožnimi starši zanimajo za obisk tega prelepega konca Gorenjske. Medtem ko bodo njihovi otroci v varnem zaledju priznanih hokejskih učiteljev, se bodo njihovi ruski starši lahko seznanili z turističnimi znamenitostmi naše in blejske občine. (L. M.)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SM AGENCIJA, AGENCIJA ZA SVETOVANJE ŠPORTNEGA MENEDŽMENTA, ZASTOPANJE ŠPOTNIKOV-IC, ODNOSOV Z JAVNOS? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2017
Danes ni dogodkov.
21.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Ansambel Zupan
28.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik
21.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Ansambel Zupan
28.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo