Logo MojaObčina.si

Radovljica

JUTRI
14°C
-6°C
SRE.
14°C
-2°C
Deli
1215

Zgodba o VITALČKU

Zgodba o VITALČKU

 

Kdo je VTALČEK?

VITALČEK je mali škrat, ki nikoli ne počiva. Stalno je v gibanju. Zelo rad telovadi. Ampak to ni navadna telovadba, ki jo poznamo mi. To je posebna vrsta telovadbe  ki je, kot ji pravi VITALČEK, ZDRAVILNA TELOVADBA.

Je skrbno čuva skrivnost. Le redkim jo izda. Meni je izdal  skrivnosti te telovadbe, a mi tudi naročil naslednje: » Ta skrivnostna ZDRAVILNA TELOVADBA je namenjena vsem otrokom. Ustvarjena  je tako, da bodo vedno ostali zdravi, se z veseljem učili in igrali, radovedno odkrivali skrivnosti tega sveta in postali čudoviti odrasli ljudje.

 

ZGODBA O VITALČKU

je pravljica z gibanjem, ki je nastala na podlagi iVitalis vadb.

 iVitalis vadba je osnovana na uporabni Kineziologiji po metodi Touch for Health®

otroci, ki v prijetnem vzdušju razgibajo vse pomembne mišice. Te mišice pa omogočijo pozitiven celostni razvoj (groba in fina motorika, ravnotežje in koordinacija, učne spretnosti, vitalnost in zdravje)

Sorodna veja te metode je tudi Brain Gym in Edu-K  ( Paul and Gail Dennison)

Ob poslušanju pravljice, otroci sodelujejo in  izvajajo iVitalis vaje. Primerno za predšolske otroke
Začnemo decembra - sreda, četrtek popoldan ali vikend dopoldan

Vaje vodim

 Akenka Dijak.

Kinezioterapevtka in

iVitalis svetovalka

dijak.alenka@gmail.com

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!