Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
11°C
-1°C
JUTRI
14°C
-5°C
2881

Vita svetovna mladinska prvakinja, Luka podprvak!

Slovenska mladinska reprezentanca je od 9. do 16. avgusta nastopila na mladinskem svetovnem prvenstvu v Moskvi. Na prvenstvu je nastopilo 669 mladih plezalcev iz 43 držav, med njimi tudi 17 iz Slovenije. Iz našega odseka sta Slovenijo odlično zastopala Vita Lukan in Luka Potočar. Tekmovali so v vseh treh disciplinah: balvani, hitrost in težavnost.

Vita je odlično plezala že na balvanih in ji je zelo malo zmanjkalo za zmago, na koncu pa je osvojila bronasto medaljo. Luka je končal na 27. mestu. V njuni paradni disciplini težavnosti sta oba nastopila fantastično. Luka je postal svetovni podprvak, Vita pa prvakinja! Fenomenalno!

Luka je že postal mladinski evropski podprvak in osvojil skupno zmago mladinskega evropskega pokala, oboje v težavnosti.

Slovenska mladinska reprezentanca je osvojila kar 5 medalj. Rezultati.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi