Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
18°C
-1°C
JUTRI
18°C
-1°C
1058

Radovljiški plezalci solidni na zadnji balvanski tekmi evropskega mladinskega pokala

Brixen-u se je odvila še zadnja tekma Evropskega mladinskega pokala v balvanih. Potekala je tri dni po sistemu kvalifikacij, polfinala in finala. Slovenija je imela 12 predstavnikov, med njimi tudi naši Hana Humerca in Eva Puhar.

Kvalifikacije so naši tekmovalci začeli odlično, saj se jih je kar 10 uvrstilo v polfinale. Odlično sta plezali tudi Eva in Hana in končali na 2. in 6. mestu. V sobotnem polfinalu naši tekmovalci niso bili dobro razpoloženi. Hana brez preplezanega in Eva z enim preplezanim balvanom. Tako sta končali Hana na 19. in Eva na 11. mestu, kar je manj kot sta sposobni.

V nedeljski finale sta se uvrstila samo Sara Čopar (ŠPO Celje), Andrej Polak (PK Škofja Loka) in Žiga Zajc (PK Scena). Sara je končala na 5.Andrej in Žiga pa na 6. mestu.

V kategoriji starejših deklic je ponovno močno izstopala Francozinja Oriane Bertone, ki na vseh balvanih dosegla vrh, v večini primerov v prvem poskusu!

Čestitke vsem tekmovalcem! Naslednja tekma pokala bo v ruskem Voronezh-u, kjer se bo plezala težavnost.

Rezultati.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi