Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
26°C
8°C
JUTRI
21°C
13°C
Deli
1714

Podpora nominaciji alpske prehranske dediščine za vpis na Unescov seznam

Razvojna agencija Zgornje Gorenjske vabi k podpisu podpore nominacije alpske prehranske dediščine za vpis na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva, ki jo je skupaj s partnerji iz šestih alpskih dežel pripravila v okviru projekta AlpFoodway.

 

Nominacija je osnovana na Listini alpske prehranske dediščine, ki govori o posebnostih alpske prehrane in z njo povezanimi znanji in veščinami. K ohranjanju te dediščine lahko pripomoremo tudi mi, kot živeči v Alpah, kot kmetje, proizvajalci hrane, turisti, kot predstavniki medijev, izobraževalnih in kulturnih ustanov, turističnih organizacij, restavracij, podjetij ter političnih oblasti na območju Alp.

 

Kaj lahko storim?


PREBEREM LISTINO        PODPIŠEM PETICIJO
 
Podpora vas k ničemur ne obvezuje.

 
Ambrož Černe

Razvojna agencija Zgornje Gorenjske

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi