Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Evropski teden mobilnosti 2014


ŠOLSTVO, OBVESTILA

| |
15.09.2014      19:15
A A

Evropski teden mobilnosti 2014


Evropski teden mobilnosti bo od 16. do 22. septembra. Letošnja osrednja tema je »NAŠE ULICE, NAŠE ODLOČITVE«.


Deli:

Spodbuditi nas želi, da lahko sami oblikujemo takšna mesta, v kakršnih si želimo živeti, in jih preuredimo tako, da na prvem mestu ne bodo avtomobili, temveč ljudje. Letos bo s prireditvami in ukrepi za trajnostno mobilnost, da bi spodbudile hojo, kolesarjenje in uporabo javnega prevoza, sodelovalo 32 slovenskih občin.

 

Del evropskega tedna mobilnosti je pobuda dan brez avtomobila, ki se ji Občina Radovljica pridružuje že enajsto leto zapored. V šolah in vrtcih bodo pripravili različne tematske dogodke , namenjene ozaveščanju otrok in njihovih staršev. Zavoda za turizem Bled in Radovljica bosta v soboto, 20. septembra, organizirali več voženj turističnega avtobusa »Hop on Hop off«, ki jih bo v Radovljici spremljalo brezplačno vodenje. Občina vsako leto organizira tudi kolesarski izlet, letošnji bo v petek, 19. septembra.

  

Vabilo na kolesarski izlet

 

Pri organizaciji letošnjega kolesarskega izleta sodelujejo občini Radovljica in Žirovnica ter Športna zveza Radovljica, Bled, Bohinj, Gorje. Izlet bo v petek, 19. septembra 2014. Kolesarji se bodo zbrali ob 15.45 uri in startali ob 16. uri z Linhartovega trga v Radovljici. Trasa izleta bo vodila po območjih radovljiške in žirovniške občine in bo dolga približno 28 kilometrov (podrobnosti so v priloženem vabilu). Ob 16.30 bo postanek v Zabreznici pred gasilskim domom, kjer se bodo lahko pridružili kolesarji iz žirovniške občine. Vrnitev na Linhartov trg je predvidena okrog 18. ure. Udeleženci bodo prejeli spominske majice in se okrepčali s pecivom, ki ga bodo pripravili udeleženci programa PUM.

 

Sodelovanje šol in vrtcev

 

Šole in vrtci iz radovljiške občine v evropskem tednu mobilnosti vsako leto sodelujejo z različnimi dejavnostmi. Na OŠ F. S. Finžgarja Lesce bodo v okviru pouka vključevali teme o varnosti v cestnem prometu in škodljivih vplivih prometa na okolje. V petek, 19. septembra, se bodo z učenci zbrali na dogovorjenih mestih in skupaj odšli peš v šolo.

 

Na OŠ Staneta Žagarja Lipnica in Podružnični šoli Ovsiše bodo med drugim pripravili tematsko razstavo risb, slikali po asfaltu, izvedli raziskavo s štetjem prometa in o prihrankih, če gredo učenci v šolo peš, kviz o evropskem tednu mobilnosti,... Organizirano se bodo v šolo odpravili peš v ponedeljek, 22. septembra, na dan brez avtomobila.

 

Učenci  OŠ A. T. Linharta Radovljica in njenih podružnic se bodo podali tudi na več pohodov - čez tri mostove v bližini Radovljice, iz Ljubnega proti "Stovcu"in iz Kranjske Gore v Krnico.

 

Tudi v radovljiškem vrtcu bodo spodbujali pot brez avtomobila, vsak dan bodo odšli na sprehod in opazovali dogajanje v prometu. Naključne mimoidoče bodo nagradili z risbico, ki jo bodo otroci sami narisali v vrtcu. O vseh aktivnostih bodo obvestili starše, tako da bodo lahko sodelovali pri projektu.

 

V radovljiški občini je bilo v zadnjem letu izvedenih več ukrepov, povezanih s trajnostno mobilnostjo. Na delu Cankarjeve ulice v Radovljici je bila uvedena omejitev hitrosti (cona 30), v Radovljici je bil nameščen tudi dodaten prikazovalnik hitrosti Vi vozite, v Podnartu in Zalošah  pa fizične ovire za umirjanje prometa nameščene. Uveljavljen je bil nov odlok o prometni ureditvi v starem mestnem jedru Radovljice, ki je območje umirjenega prometa, za parkiranje vozil stanovalcev so v okolici starega mestnega jedra rezervirana parkirna mesta. Nameščene so bile dodatne oznake kolesarskih smeri. Ob državni cesti med Srednjo in Zadnjo vasjo in vzdolž ceste mimo vrtca v Radovljici sta nova pločnika. Za potrebe službenih voženj občinske uprave občinska uprava uporablja tudi električno kolo, ki ga je občini podarila družba Elektro Gorenjske, pri radovljiškem kampu pa je bila nameščena polnilna postaja za električna vozila.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
27.06.2017 | Ostalo
Voden ogled Radovljice
27.06.2017 | Kultura
GLASBENI VEČER
29.06.2017 | Kultura
Glasbena prireditev
29.06.2017 | Kultura
KONCERT KLASIČNE GLASBE
29.06.2017 | Ostalo
Četrtkove osvežitve na trgu
30.06.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
30.06.2017 | Kultura
Predavanje o knezoškofu dr. Antonu B. Jegliču
30.06.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Igor in zlati zvoki
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07.2017 | Kultura
STRAŽA NA GROBU in KDO BO ZMAGAL?
03.07.2017 | Kultura
Koncert klasične glasbe
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
27.06.2017 | Ostalo
Voden ogled Radovljice
27.06.2017 | Kultura
GLASBENI VEČER
29.06.2017 | Kultura
Glasbena prireditev
29.06.2017 | Kultura
KONCERT KLASIČNE GLASBE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo