Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
4°C
JUTRI
15°C
4°C
Oceni objavo

Zaključek sezone izposoje koles

Sistem izposoje koles Gorenjska.bike se je s 30. oktobrom v občini Radovljica zaprl, izposoja pa bo spet možna spomladi prihodnje leto.

Gorenjska mreža za izposojo koles je začela delovati v juliju 2020, ko je bilo v mrežo vključenih pet občin. V letu 2022 pa se je mreža razširila na osem gorenjskih občin: Kranj, Naklo, Radovljica, Tržiču, Jesenice, Škofja Loka, Cerklje na Gorenjskem in Bled.

Na petih postajah v radovljiški občini je na voljo skupaj 32 koles, od tega 20 električnih. V letošnjem letu se je, zaradi ponavljajočega se vandalizma, prestavila postaja Lesce sever iz lokacije pri Vrtcu Lesce na lokacijo v TNC Lesce.

V prvem letu je bilo zabeleženih 408 izposoj, v letu 2021 550 izposoj, v letu 2022 814 izposoj, v letošnjem letu pa 971 izposoj. V vseh letih prevladuje izposoja električnih koles (okoli 80 odstotkov).

Največ izposoj ostaja na postaji Radovljica center pri knjižnici (293), sledita postaji Radovljica zahod na Gradnikovi cesti (273) in Lesce center pri železniški postaji (220 izposoj). 105 izposoj je bilo na postaji pri vrtcu Lesce(Lesce sever) ter 80 v Begunjah pri avtobusni postaji (Begunje center).

Oglejte si tudi