Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
6°C
-4°C
JUTRI
6°C
-6°C
1000

Zaključek prve sezone izposoje koles

Sistem izposoje koles Gorenjska.bike se z novembrom v občini Radovljica zapira, izposoja pa bo spet možna spomladi prihodnje leto.

Gorenjska mreža za izposojo koles je začela delovati v juliju letos. Na petih postajah v radovljiški občini je na voljo skupaj 32 koles, od katerih je 20 električnih. Od 23.7. do 28.10.2020 so zabeležili 408 izposoj, od tega 366, skoraj 90 odstotkov, izposoj električnih koles. Največ izposoj je bilo na postaji Radovljica center na parkirišču nasproti knjižnice, in sicer 163, sledi Radovljica zahod na Gradnikovi cesti s 87 izposojami. Na postajah v Lescah pri železniški postaji (Lesce center) in pri vrtcu (Lesce sever) ter v Begunjah pri avtobusni postaji (Begunje center) pa je bilo na vsaki okrog 50 izposoj.

Gorenjska.bike je kot enoten sistem vzpostavljen še v štirih gorenjskih občinah: na Jesenicah, v Naklem, Tržiču in Kranju. V celotnem sistemu je bilo v navedenem obdobju 7338 izposoj, od tega 43 odstotkov (3189) izposoj električnih koles, večina izposoj pa je bilo opravljenih v občini Kranj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi