Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-2°C
JUTRI
3°C
-4°C
2533

V prostorih občine na ogled razstava Vinka Bogataja

V Galeriji Avla Občine Radovljica je od 19. januarja na ogled razstava Vinka Bogataja z naslovom Pogled okoli sebe.

Vinko Bogataj je ljubiteljski slikar iz Lesc, uspešen doma in v tujini. Največ se izraža v olju na platnu in akvarelih. Likovni kritiki mu priznavajo, da sodi med slikarje, ki jim krajina pomeni mnogo več kot v oblike ujeto naravo. Krajino pojmuje kot v svetlobi neprestano spreminjajočo se podobo sveta, sestavljeno iz dinamično sestavljenih barvnih gmot. Pri prenosu konkretnega motiva na platno Vinko Bogataj povezuje dvoje, morda na prvi pogled nasprotujočih si načinov slikarskega oblikovanja: realizem in abstrakcijo. Sam pravi, da želi krajino prikazati na svoj način, da je sicer prepoznavna, mora pa biti nekaj več, ne samo fotografija, mora biti nekaj bolj poetičnega, nekaj njegovega. Razstava bo na ogled do sredine meseca marca.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi