Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
21°C
13°C
JUTRI
21°C
15°C
2628

V Domu dr. Janka Benedika Radovljica okužba s koronavirusom

Danes so žal tudi v Domu dr. Janka Benedika Radovljica potrdili prvi primer okužbe s koronavirusno boleznijo 19. Gre za stanovalca, ki je že na zdravljenju v bolnišnici na Golniku.

Koordinacija za izvajanje zdravstvene dejavnosti v socialno varstvenih domovih za območje Zgornje Gorenjske v povezavi z zajezitvijo in obvladovanjem epidemije COVID-19 je sporočila, da so zaposlene v domu testirali na okužbo. Rezultati odvzetih brisov bodo podlaga za odločitev regijske koordinacije za nadaljnje ukrepe doma in po potrebi tudi štaba CZ.

V domu so sicer pripravljeni, da začnejo delo v conah (cona 1: zdravi, cona 2: sum na COVID-19 in cona 3: okuženi s COVID-19). Zabojnika, ki ju je občina s štabom CZ v tem tednu postavila pred domom, bosta služila kot filter za cono s sumom na Covid 19 in cono z okužbo Covid 19.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi